14. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Fricis, Vikentijs

“BK Valmiera” papildlaikā dramatiski uzveic BK “Jēkabpils”

Reģistrēties, lai varētu balsot

Svētdien, 22. decembrī “BK Valmiera” savā laukumā Latvijas Basketbola līgas spēlē ar  85:80 papildlaikā pārspēja principiālos konkurentus BK “Jēkabpils”. Valmieriešu uzvaru ar 16 punktiem katrs kaldināja Raimonds Gabrāns un Jānis Kaufmanis.

Foto autors: Jānis Priedītis

Mača sākums labāks padevās jēkabpiliešiem, kuri ātri izvirzījās vadībā, saglabājot pārsvaru visas pirmās ceturtdaļas garumā. Pirmo desmit minūšu noslēgumā Edmunda Elkšņa tālmetiens un Kristapa Dārgā caurgājiens samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, 16:17.  Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē BK “Jēkabpils” veica izrāvienu, nostādot mājiniekus iedzinējos ar -12 (20:32), bet līdz pirmā puslaika noslēgumam valmierieši samazināja rezultāta starpību, 32:39.

Otrā puslaika ievadā jēkabpilieši, neskatoties uz Dāvja Geka aktivitāti uzbrukumā, panāca pat 14 punktu pārsvaru. Trešā ceturkšņa vidū Elvis Saulītis guva trīs punktus pēc kārtas, iesākot “BK Valmiera” pakaļdzīšanos, ko ar astoņiem gūtiem punktiem turpināja Jānis Kaufmanis, palīdzot līdz ceturtdaļas beigām sadeldēt rezultāta starpību līdz 52:58. Ceturto ceturtdaļu veiksmīgi iesāka valmierieši, gūstot deviņus punktus pēc kārtas un izvirzoties vadībā ar 61:58. Spēles pamatlaika noslēgumā “BK Valmiera” sastāvā līdera lomu uzņēmās Raimonds Gabrāns, bet sīvā cīņā uzvarētājs pēc pirmajām četrdesmit minūtēm netika noskaidrots, rezultāts pamatlaikā 74:74.

Spēles pieliktais laiks iesākās ar jēkabpiliešu ofensīvu, kas ļāva pēc papildlaika pirmajām četrām minūtēm viesiem atrasties minimālā vadībā, bet uzvaru nesošo grozu, pielabojot, partnera metienu, guva Kaspars Cipruss. Mača noslēgumā Gabrāns realizēja vēl četrus tālmetienus un “BK Valmiera” svinēja uzvaru ar 85:80. Līdz ar to “BK Valmiera” un BK “Jēkabpils” Latvijas Basketbola līgā dala trešo vietu ar 12 uzvarām un četriem zaudējumiem.

“BK Valmiera” - BK “Jēkabpils” 85:80 (16:17, 16:22, 20:19, 22:16, 11:6)

“BK Valmiera”: Kaufmanis 16 (6ab), Gabrāns 16 (5rp), Geks 12, Cipruss 10 (10ab), Dārgais 9, Ziediņš 7 (6ab), Amoliņš 5, Elksnis 5, Saulītis 3, Žvīgurs 2.

BK “Jēkabpils”: Aleksejevs 22 (8ab), Sirsniņš 19 (8ab+6rp), Hlebovickis 15, Pozņaks 13 (9ab), Runders 6, Kravčenko 3, Barnīss 2, Virsis.

“BK Valmiera” galvenais treneris Varis Krūmiņš: “Bija ļoti grūta spēle, kas prasīja daudz spēkus. Komanda saņēmās pēc zaudējuma Saldū, kas noteikti spēlētājiem deva papildus motivāciju uz šo spēli. Redzam, ka ar šo sastāvu varam spēlēt labi pret jebkuru pretinieku, tikai pašiem labi jāspēlē, ja paši slikti spēlējam, tad varam arī zaudēt jebkuram. Nevar salīdzināt iepriekšējo spēli un to kā šodien uzvarējām “Jēkabpili”. Ņemot vērā to kāds ir mūsdienu basketbols, jāstrādā pie individuālās meistarības, lai no jebkuras situācijas varētu apspēlēt pretinieku viens pret viens, gūt punktus un gūt grozus. Jāuzlabo komandas darbība aizsardzībā, jo redzējām kā pretinieks spēles beigās varēja izpildīt trīs tālmetienus septiņu sekunžu laikā. Visi skatās uz to kā lido bumba, nevis atbloķē savus spēlētājus. Nianses pie kā strādāt ir ļoti daudz. Lielākā daļa spēlētāju tikai pirmo gadu spēlē kopā un lai komanda pilnībā saspēlētos ir vajadzīgs pietiekami ilgs laiks. Aicinu līdzjutējus nākt uz spēlēm un atbalstīt, jo mēs centīsimies spēlēt tā pat kā šodien. Priecīgus visiem Ziemassvētkus!”

Nākošo spēli “BK Valmiera” aizvadīs 28. decembrī plkst. 18:30, kad Vidzemes Olimpiskajā centrā tiksies ar BK “Jūrmala/Fēnikss”.