17. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Uga, Hugo, Uģis

„BK Valmiera” nosargā uzvaru pret igauņiem

Reģistrēties, lai varētu balsot

Otrdien, 29. oktobrī Baltijas Basketbola līgā otro uzvaru izcīnīja „BK Valmiera”, kas savā laukumā ar 70:64 pārspēja Igaunijas vienību „Tyco Rapla”. Valmieras komandas līderis Jānis Kaufmanis guva 21 punktu.

Raimonds Gabrāns ar bumbu (Autors: Jānis Priedītis)

Spēles sākumā negaidīti vadību pārņēma Igaunijas komanda, bet pateicoties Kaspara Ciprusa cīņai zem pretinieku groza, pirmās ceturtdaļas vidū valmierieši izvirzījās vadībā ar 9:7. Tomēr pirmā ceturkšņa otrajā pusē viesi no Raplas atkārtoti nostādīja mājiniekus iedzinējos. Pēc nospēlētām desmit minūtēm „BK Valmiera” atradās minimālos iedzinējos, 15:16. Otrajā ceturtdaļā igauņu uzbrukums iestrēga, savukārt Jānis Kaufmanis vienatnē guva deviņus punktus, ļaujot „BK Valmiera” pirmo puslaiku noslēgt sev par labu ar rezultātu 29:22.

Otro puslaiku ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem uzsāka Māris Ziediņš, kuram vēl trīs punktus pievienoja Kaspars Cipruss, panākot „BK Valmiera” +15 (37:22). Tomēr viegla uzvara mājiniekus negaidīja. „Tyco Rapla” uzsāka pakaļdzīšanos un līdz trešās ceturtdaļas beigām samazināja valmieriešu pārsvaru rezultātā līdz +4 (52:48). Noslēdzošā ceturtdaļa izvērtās nervoza, jo igauņi rezultātā mina uz valmieriešu papēžiem un nopietni apdraudēja mājinieku vadību, tomēr kopīgām pūlēm „BK Valmiera” spēlētājiem izdevās nosargāt nelielu pārsvaru un gūt uzvaru ar 70:64. Visā mačā valmierieši dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām, savācot 50 bumbas zem groziem, kamēr pretiniekiem vien 28 izcīnītas atlēkušās bumbas. Līdz ar to „BK Valmiera” trijās nospēlētajās spēlēs BBL A grupā izcīnījusi divas uzvaras.

„BK Valmiera” saspēles vadītājs Raimonds Gabrāns: „Šodien mums nekrita metieni. Bija ļoti daudz brīvi trīspunktnieki, kuri vienkārši neiekrita grozā. Būtu kaut vai daži no viņiem iekrituši rezultāta starpība uzreiz būtu lielāka un spēle nebūtu tik nervoza. Trešās ceturtdaļas sākumā ieguvām 15 punktu pārsvaru un jau sākām domāt, ka vairs tikai jāpiebeidz pretinieki un paši atslābinājāmies. Tobrīd mums pasliktinājās aizsardzība un igauņi sajuta, ka var spēlēt. Labi, ka izdevās spēli novest līdz uzvarai. Par to vienīgais prieks, jo spēles kvalitāte šoreiz neapmierināja.”

„BK Valmiera” – „Tyco Rapla” 70:64 (15:16, 14:6, 23:26, 18:16)

„BK Valmiera”: Kaufmanis 21 (8ab+4rp), Gabrāns 13 (6ab), Ziediņš 9 (11ab), Cipruss 8 (9ab), Dārgais 7 (6ab), Geks 5, Amoliņš 3, Žvīgurs 2, Saulītis 2, Elksnis.

„Tyco Rapla”: Fifolts 17 (7ab), Pāsoja 12, Kaldre 11, Perns 9, Dorbeks 8, Lāne 7, Metsalu, Volaids, Rūts.

Nākamo spēli Baltijas Basketbola līgā „BK Valmiera” aizvadīs 1. oktobrī, kad dosies izbraukumā uz Tallinu, kur tiksies ar „Kalev”.