24. Septembris, 2018
Vārda dienu svin: Agris, Agrita

“BK Valmiera” jaunā maiņa Valmieras derbijā uzveic studentus

Reģistrēties, lai varētu balsot

Pirmdien, 27. janvārī Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas spēlē tikās divas Valmieras komandas. “Valmiera/VBSS” basketbolisti - sporta skolas audzēkņi ar rezultātu 84:74 pārspēja BK “Vidzemes Augstskola” studentus.

Spēli rezultatīvi iesāka “Valmiera/VBSS” basketbolisti, kuri divu minūšu laikā veica izrāvien 11:2. Pēc tā BK “ViA” galvenais treneris Roberts Zeile bija spiests ņemt minūtes pārtraukumu, kas palīdzēja studentiem sadeldēt rezultāta starpību līdz diviem punktiem. Tomēr pirmās ceturtdaļas noslēgumā Gata Meldera trenētā “Valmiera/VBSS” raidīja pretinieku grozā vairākus tālmetienus, noslēdzot pirmo puslaiku sev par labu ar 30:19. Otrās ceturtdaļas ievadā studenti guva sešus punktus pēc kārtas, kam brīdi vēlāk ar sešiem saviem punktiem pēc kārtas atbildēja sporta skolas audzēkņi. Otrā ceturkšņa vidū pēc Saulīša precīza metiena “Valmiera/VBSS” pārsvars sasniedza +14. Pirmā puslaika noslēgumā izrāvienu atkal veica BK “ViA”, samazinot pretinieku pārsvaru līdz 50:44.

Otrā puslaika ievadā studenti izlīdzināja rezultātu, 50:50. Līdzīga cīņa turpinājās visas trešās ceturtdaļas garumā, bet pašā tās noslēgumā “Valmiera/VBSS” nonāca iedzinējos ar 60:63.  Izšķirošās ceturtdaļas sākumā BK “ViA” līderis Grīnbergs panāca savai komandai +5, tomēr pateicoties Saulīša un Žvīgura rezultatīvajam sniegumam “Valmiera/VBSS” saglabāja nelielu rezultāta starpību. Ceturkšņa ceturtajā minūtē pēc Apsīša tālmetiena “BK Valmiera” jaunā maiņa atguva vadību. Spēles noslēdzošajās četrās minūtēs BK “ViA” vairs neguva punktus un “Valmiera/VBSS” izcīnīja drošu uzvaru ar 84:74.

Šobrīd “Valmiera/VBSS” ar bilanci 5-4 ieņem 4. vietu LBL 2. divīzijas turnīra 2. posmā. Savukārt BK “ViA” bilance pēc šī zaudējuma ir 3-7, kas dod septīto vietu.

“Valmiera/VBSS” - BK “Vidzemes Augstskola” 84:74 (30:19, 20:25, 10:19, 24:11)

“Valmiera/VBSS”: Žvīgurs 22 (12ab), Freibergs 20 (5rp), Saulītis 16, Engers 14 (7rp), Ruģēns 7, Apsītis 5, Indrāns, Ivanovs, Riekstiņš.
BK “Vidzemes Augstskola”: Grīnbergs 17 (9ab+5rp), Lišiks 17, Bergmanis 14, Kliests 7, Brauns 6, Pāže 6, Mihailovs 5, Eglītis 2, Rikveilis.

“Valmiera/VBSS” galvenā trenera Gata Meldera komentārs: “Guvām labas emocijas, jo tika izcīnīta uzvara principiālā spēlē pret “Vidzemes Augstskolu”. Uz šo maču īpaši negatavojāmies. Koncentrējamies uz savu spēli. Viss gāja pēc plāna. Nepatika vien tas, ka brīžiem pazuda disciplīna aizsardzībā un neizdevās aizvadīt vienlīdzīgu spēli 40 minūšu garumā. Gāja kā pa kalniem, brīžiem augšā, brīžiem lejā. Es uzskatu, ja būtu bijusi stabilāka spēle, tad pārsvars būtu bijis daudz lielāks. Domāju, ka beigu rezultātu izšķīra fiziskā sagatavotība, kā arī mūsu agresīvā spēle, ātrās pārejas un pretuzbrukumi. Beigās pretinieki pagura un viņu metieni vairs nekrita grozā.” Melderis norāda uz to, ka galvenā komandas prioritāte ir spēlētāju meistarības attīstība: “Kopumā sniegumu LBL 2. divīzijā vērtēju ar pluss zīmi. Mēs spēlējam ar jauniem spēlētājiem. Pamatā sporta skolas A grupa un Elvis Saulītis, kurš ir nedaudz vecāks. Turnīrā kopumā strādājam uz to, lai attīstītu spēlētāju individuālo meistarību. Taktiski mēs uz spēlēm daudz negatavojamies, nedaudz apskatam nianses. Ja mēs vairāk domātu par taktiku, tad neatliktu tik daudz laika individuālās meistarības slīpēšanai. Uzskatu, ka šajā vecumā vairāk ir vajadzīgs individuālais darbs un attīstība. Tad kad viņi nonāks lielās komandas sastāvā, tad tajā būs taktiskie zīmējumi.”*