13. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

“BK Valmiera” izcīna piekto uzvaru Baltijā, pārspējot Tallinas “Kalev”

Reģistrēties, lai varētu balsot

Otrdien, 21. janvārī Baltijas Basketbola līgas spēlē “BK Valmiera” savā laukumā ar 93:69 sagrāva Tallinas “Kalev”, izcīnot piekto uzvaru turnīrā. Jānis Kaufmanis bija mača rezultatīvākais spēlētājs, gūstot 23 punktus.

Foto autors: Jānis Priedītis

Pirmā ceturtdaļa aizritēja ļoti rezultatīvi. Tallinieši pirmajās desmit minūtēs realizēja gandrīz katru savu izdevību un strauji audzēja rezultātu, bet “BK Valmiera” atbildēja paši ar savām veiksmēm uzbrukumā. Pirmā ceturkšņa noslēgumā pustālo metienu atliecienā relizēja Jānis Kaufmanis un spēles pirmais nogrieznis noslēdzās ar minimālu mājinieku deficītu, rezultāts 27:28. Otrās ceturtdaļas ievadā valmieriešiem izdevās izvirzīties vadībā. Ceturkšņa vidū pēc Raimonda Gabrāna tālmetiena “BK Valmiera” panāca +8. Vadību valmierieši neatdeva un pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 50:44.

Otro puslaiku ar diviem precīziem trejačiem iesāka Māris Ziediņš. uzsākot “BK Valmiera”izrāvienu. Trešajā ceturtdaļā valmierieši kopīgiem spēkiem audzēja pārsvaru un ceturkšņa noslēgumā pēc Raimonda Gabrāna soda metieniem mājinieku pārsvars sasniedz 20 punktus, 75:55. Noslēdzošajā ceturtdaļā “Kalev” centās samazināt rezultāta starpību, bet “BK Valmiera” nosargāja pārsvaru un izcīnīja drošu uzvaru ar 93:69.

“BK Valmiera” - “Kalev” 93:69 (27:28, 23:16, 25:11, 18:14)

“BK Valmiera” - Kaufmanis 23, Kalve 15, Ziediņš 13, Elksnis 10, Iļjins 8, Dārgais 8, Gabrāns 7 (7rp), Cipruss 6, Amoliņš 3, Žvīgurs.

“Kalev”: Tams 21, Ampims 20, Lindmetss 9, Mimss 8, Paiste 6, Ringmetss 2, Rūss 2, Piks 1.

Pēc uzvaras ar 24 punktu starpību savā komentārā par spēli dalījās Edmunds Elksnis: “Izdarījām to ko treneris lika. Izbraukumā mums bija -22 un bija jāatspēlē šī starpība. Pirmajā puslaikā aizsardzībā nenospēlējām īpaši labi, savukārt metieni krita grozā un tāpēc rezultāts sanāca liels. Kopumā spēle patika. Labi spēlējām transition uzbrukumā un rezultāts ir pozitīvs.” Elksnis šajā spēle guva 10 punktus: “Man pašam spēles laiks kļuvis lielāks. Izdodas realizēt savus metienus. Esmu sajutis pārliecību. Tagad tikai jāturpina strādāt. Viss ir manās rokās” Elksnis ir pārliecināts, ka iesākto uzvaru sēriju izdosies turpināt nākamajās spēlēs, kas gaidāmas izbraukumā. “Nākošajās spēlēs viennozīmīgi ejam tikai pēc uzvarām. Par zaudējumiem mēs nerunājam un nedomājam.”

Nākamo spēli “BK Valmiera” aizvadīs 24. janvārī izbraukumā pret Igaunijas komandu “Tyco Rapla”.