20. Septembris, 2018
Vārda dienu svin: Marianna, Ginters, Guntra

“BK Valmiera” izbraukumā uzveic “BA Turība”

Reģistrēties, lai varētu balsot

Trešdien, 28. janvārī Latvijas Basketbola līgas spēlē “BK Valmiera” izbraukumā ar 85:80 uzveica “BA Turība”  basketbolistus, izcīnot 16. uzvaru turnīrā. Valmieriešu panākumu kaldināja Ernests Kalve un Jānis Kaufmanis, kuri kopā guva 49 punktus.

Foto autors: Jānis Priedītis

Abu komandu šīs sezonas pirmajās divās tikšanās reizēs saspringtās galotnēs uzvaras izcīnīja “BK Valmiera” basketbolisti un viegla spēle netika gaidīta arī šajā mačā. Spēli ar precīzu trejaci iesāka Ernests Kalve. Pa reizei rezultatīvi piepalīdzot katram “BK Valmiera” spēlētājam, valmierieši audzēja pārsvaru. Pirmās ceturtdaļas vidū Kalve guva piecus punktus pēc kārtas, panākot 14:7. Spēlē no rezervistu soliņa veiksmīgi iesaistījās Edmunds Elksnis, kurš īsā brīdī guva 5 punktus un palīdzēja “BK Valmiera” pirmo ceturtdaļu noslēgt vadībā ar 24:18. Otrās ceturtdaļas sākumā “BA Turība” pietuvojās līdz viena precīza metiena attālumam, bet valmierieši guva 13 punktus pēc kārtas, panākot rezultātu 42:26. Līdz ceturtdaļas noslēgumam rezultāta starpība īpaši nemainījās. Punktu spēles pirmajai pusei pielika Viktors Iļjins, 49:33 par labu “BK Valmiera”.

Otro puslaiku “BA Turiba” rindās apņēmīgi iesāka Kristers Zeidaks, minūtes laikā gūstot septiņus punktus. Tomēr līdz trešā ceturkšņa vidum Kaufmanis atguva 15 punktu pārsvaru, bet Kalve ar trīs punktu gājienu un precīzu trīspunktnieku panāca 63:45. Ceturtdaļas noslēgumā “BA Turība” pamanījās raidīt grozā divus trejačus pēc kārtas, kas samazināja “BK Valmiera” pārsvaru līdz 66:55. Izšķirošajā ceturksnī mājinieki centās atspēlēties, bet līdz ceturtdaļas vidum valmierieši nosargāja desmit punktu pārsvaru. Tomēr izšķirošie notikumi risinājās mača pēdējā minūtē, kad “BA Turība” spēja samazināt rezultāta starpību līdz diviem punktiem. Spēles pēdējā pusminūtē “BK Valmiera” nekļūdīgi realizēja astoņus soda metienus, nosargājot uzvaru ar 85:80.

Līdz ar šo uzvaru “BK Valmiera” gūst 16. panākumu Latvijas Basketbola līgas turnīrā, palielinot pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem un nostiprinoties trešajā vietā.

“BK Valmiera” - “BA Turība” 85:80 (24:18, 25:15, 17:22, 19:25)

“BK Valmiera”: Kalve 27 (6ab), Kaufmanis 22 (8ab+6rp), Dārgais 7, Amoliņš 7, Elksnis 7, Iļjins 6 (8ab), Ziediņš 5, Žvīgurs 4, Cipruss.

“BA Turība”: Zeidaks 20 (11ab), Viņauds 15 (7ab), Sokolovs 12 (7rp), Rudmiezis 12, Antrops 11, Ate 4, Bēts 4, Sīpoliņš 2, Adiņš.

“BK Valmiera” aizsargs Jānis Kaufmanis pastāstīja kāpēc spēles beigas izvērtās saspringtākas nekā bija gaidīts:  “Sākām labi, bet spēles beigās pretinieki izcīnīja daudz bumbas pie mūsu groza. Radās otrās iespējas uzbrukumā un viņi ar 50 procentu precizitāti sameta trīspunktniekus. Pašiem arī uzbrukums nedaudz pajuka. Vairs nebija tik gudras un saplānotas darbības kā spēles pirmajā pusē. Varbūt trešās ceturtdaļas sākumā par ātru gribējām pielikt punktu spēlei un sasteidzām. Tā mums reizēm gadās, īpaši pret tādām komandām kā “Turība”.  It kā likās ka tūlīt būs divdesmit punktu pārsvars un jābūt uzvarai, bet beigās sanāca pamatīga cīņa, spēle uz nažiem.  Vismaz skatītājiem bija interesantāk. “

Kaufmanis padalījās spēles plāna niansēs: “Pirmajā puslaikā galvenais uzdevums bija mainīties pie visiem blokiem, kas mums labi izdevās. Panācām 15 punktu pārsvaru. Otrajā puslaikā pretinieki dabūja brīvus  metienus, kad paši savā starpā nenokomunicējām tā kā vajadzētu. Iekritām aizsardzībā un tur radās brīvie metieni. Grūti bija iespēlēt bumbu mūsu garajiem spēlētājiem, jo pretinieki viņus sedza no priekšas. Tomēr galvenais ka izdevās izcīnīt uzvaru, līdz ar to spēles plāns izpildīts.”

Kaufmanis statistikas ailītēs atzīmējās ar 22 gūtiem punktiem, 8 izcīnītām atlēkušajām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm: “Savu sniegumu kā vienmēr varētu gribēt labāku. Neesmu apmierināts ar tālmetienu precizitāti. Visu spēli bija jāspēlē saspēles vadītāja pozīcijā, kas sen nebija darīts. Tā kā ir izcīnīta uzvara, tad varu ielikt apmierinošu vērtējumu.”

Nākamo spēli “BK Valmiera” aizvadīs 1. februārī izbraukumā pret “Jūrmala/Fēniks”, bet 5. februārī Valmierā savu skatītāju priekšā uzņems “Latvijas Universitāte” basketbolistus.