18. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Doloresa, Aleksandrs

“BK Valmiera” izbraukumā pārspēj Baronu

Reģistrēties, lai varētu balsot

Sestdien, 30. novembrī “BK Valmiera” Latvijas Basketbola līgas spēlē izbraukumā ar  79:71 apspēlēja “Barons kvartāls”, gūstot devīto panākumu turnīrā. Valmieriešu uzvaru ar 19 punktiem kaldināja Raimonds Gabrāns.

Spēli ļoti veiksmīgi iesāka “Barons kvartāls” sastāvā spēlējošais Valmieras sporta skolas audzēknis Ilmārs Bergmanis, īsā laikā savas bijušās komandas grozā saberot septiņus punktus un nostādot “BK Valmiera” iedzinējos ar 2:7. Pirmajā ceturtdaļā valmieriešiem tuvāk par trīs punktiem pietuvoties neizdevās, bet Bergmaņa precīzais trīs punktu metiens ceturkšņa pēdējā minūtē palielināja “BK Valmiera” deficītu, 13:21. Otrajā ceturtdaļā valmierieši metās atspēlēties. Tās vidū rezultātu ar tālmetienu izdevās izlīdzināt Dāvim Gekam, 26:26, bet rīdzinieki viesiem pārņemt vadību neatļāva. Pirmo puslaiku līdz ar tā beigu signālu noslēdza Jānis Kaufmanis, realizējot trejaci un atkal panākot neizšķirtu, 34:34.

Otrā puslaika sākumā uz katru “Barons kvartāls” rezultatīvo uzbrukumu vidzemnieki spēja atbildēt ar precīzu uzbrukumu no savas puses, vairākkārt izlīdzinot rezultātu. Trešās ceturtdaļas vidū trīs uzbrukumos pēc kārtas Kaspars Cipruss guva punktus no groza apakšas, izvirzot “BK Valmiera” vadībā ar 44:40. Ceturtdaļas noslēgumā Viktors Iļjins divreiz pēc Raimonda Gabrāna piespēlēm satricināja grozu, triecot bumbu tajā no augšas, panākot rezultātu 59:52. Noslēdzošajā ceturtdaļā valmierieši turpināja palielināt pārsvaru un ceturkšņa vidū pēc Māra Ziediņa danka “BK Valmiera” pārsvars pieauga līdz +13. Spēles izskaņā mājiniekiem nedaudz izdevās samazināt rezultāta starpību, bet “BK Valmiera” uzvaru apdraudēt neizdevās. Ar rezultātu 79:71 valmierieši LBL turnīra tabulā ierakstīja devīto uzvaru.

“BK Valmiera” - “Barons kvartāls” 79:71 (13:21. 21:13, 25:18, 20:19)

“BK Valmiera”: Gabrāns 19 (7rp), Geks 14, Cipruss 14 (7ab), Kaufmanis 14, Iļjins 6, Ziediņš 5, Elksnis 5, Dārgais 1, Žvīgurs 1, Amoliņš.

“Barons kvartāls”: Čoders 18, Bergmanis 17, Apsītis 13, Rubenis 5, A.Epners 5, Mētra 4, Rozītis 4 (7ab), Čavars 2, G.Epners 2, Mednis 1.

„BK Valmiera” saspēles vadītāja Raimonda Gabrāna komentārs: „Ļoti slikti iesākām spēli aizsardzībā. Labi ka pretinieki nerealizēja visus brīvos metienus. Slikti atgriezāmies transition aizsardzībā un netikām īsti galā ar viņu pick'n'roll. Barons bija ļoti labi sagatavojušies, tāpēc sākumā nedaudz apjukām. Otrajā ceturtdaļā tikām atpakaļ spēlē un pirmo puslaiku noslēdzām ar neizšķirtu. Uzskatu, ka pie tās spēles tas bija par labu mums. Otrajā puslaikā pamainījām akcentus un ar agresīvu aizsardzību pārņēmām vadību. Tas palīdzēja sajust pārliecību arī uzbrukumā. Daudz gudrāk izspēlējām kombinācijas, tikām pie brīviem metieniem, kurus realizējām. Palielinājām pārsvaru, bet pretinieki riskēja, tāpēc sanāca nervozas beigas. Tomēr tuvāk par septiņiem punktiem nepielaidām. Galvenais ka ir izcīnīta kārtējā uzvara.” Gabrāns laukumā pavadīja gandrīz 38 minūtes, otro puslaiku spēlējot bez maiņām: “Pēc šādas spēles, protams, jūtos noguris, bet tas jau ir pierasts. Rītdien ir brīvdiena – atpūtīšos. Jāgatavojas jau nākamajai spēlei pret Liepāju. Tāds ir sports.”

Nākamo LBL spēli “BK Valmiera” aizvadīs trešdien, 4. decembrī plkst. 18:30 Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur spēkosies ar “Liepāja/Trobet”.