22. Septembris, 2018
Vārda dienu svin: Maigurs, Mārica, Māris

„BK Valmiera” izbraukumā izrauj uzvaru pret „BA Turība”

Reģistrēties, lai varētu balsot

Sestdien, 16. novembrī Latvijas Basketbola līgas mačā „BK Valmiera” ar 81:77 pieveica „BA Turība”. Valmieriešiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Jānis Kaufmanis, bet Kaspars Cipruss atzīmējās ar 15 punktiem un 15 izcīnītām bumbām zem groziem.

Kaspars Cipruss cīņā pret Mārtiņu Viņaudu (autors: Jānis Priedītis)

Spēles sākums labāks padevās valmieriešiem. Pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē vidzemnieki bija panākuši +13, bet Matīsa Rudmieža īsā laikā gūtie pieci punkti samazināja „BK Valmiera” pārsvaru, 22:14. Otro ceturtdaļu ar caurgājienu un precīzu pustālo metienu iesāka Ivars Žvīgurs, bet „BA Turība” spēlētāji atbildēja ar precīziem tālmetieniem, mazinot rezultāta starpību. Pirmā puslaika noslēgumā studentiem izdevās samazināt starpību līdz diviem punktiem, bet Māra Ziediņa precīzais trejacis panāca rezultātu 41:36.

Otrā puslaika sākumā „BA Turība” spēlētāji grozā sabēra vairākus tālmetienus. Trešās ceturtdaļas vidū rezultāta starpība bija sarukusi līdz trīs punktiem. Tomēr valmierieši palielināja pārsvaru un mirkli pirms ceturtdaļas noslēguma signāla Kristaps Dārgais pārtvēra bumbu un trieca to grozā no augšas, panākot „BK Valmiera” +10 (66:56). Spēles izšķirošā nogrieznī mājinieki metās atspēlēties. Noslēdzošās ceturtdaļas vidū „BA Turība” samazināja deficītu līdz minimumam. Divas minūtes pirms spēles beigām „Turība” izlīdzināja rezultātu un mirkli vēlāk jau izvirzījās vadībā. Tomēr spēles izskaņā roka nenodrebēja Mārim Ziediņam, kurš ar tālmetienu panāca minimālu vadību „BK Valmiera”, bet sekundi pirms spēles beigām Kaspars Cipruss pielaboja komandas biedra neprecīzo soda metienu un nodrošināja „BK Valmiera” septīto uzvaru LBL desmit spēlēs, 81:77.

„BK Valmiera” uzvaru nodrošinošā metiena autors Kaspars Cipruss: „Otrajā puslaikā pie rezultāta +10, +12 nedaudz palaidāmies, gribējām katrs pats nedaudz uz sevi uzspēlēt. Neizpildījām līdz galam trenera uzdevumu. Tāpēc pretinieki pietuvojās un sanāca saspringtas spēles beigas. Prieks, ka beigās izdevās izcīnīt atlēkušo bumbu un iemest, jo varēja paveikties arī pretiniekam. Labi, ka šoreiz paveicās mums. Sava statistika man nav svarīga, jo zaudējuma gadījumā tā neko nedotu. Galvenais, ka izcīnīta uzvara, īpaši tik grūtā mačā, kā šis.”

„BK Valmiera” – „BA Turība” 81:77 (22:14, 19:22, 24:19, 16:22)

„BK Valmiera”: Kaufmanis 16, Cipruss 15 (15ab), Ziediņš 15, Gabrāns 13 (5rp), Dārgais 13, Žvīgurs 5, Geks 4, Amoliņš.

„BA Turība”: Viņauds 22 (8ab+5rp), Rudmiezis 13, Antrops 13, Bikše 11, Sīpoliņš 10, Endzels 4, Muižnieks 3, Adiņš 1, Sokolovs, Kalniņš, Mičulis.

Nākamo spēli „BK Valmiera” aizvadīs 19. novembrī Baltijas Basketbola līgas turnīrā, kad dosies izbraukumā uz Somiju, kur tiksies ar Tamperes „Pyrinto”.