20. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Anda, Andīna

„BK Valmiera” gūst uzvaru vēju pilsētā Liepājā

Reģistrēties, lai varētu balsot

Trešdien, 6. novembrī Latvijas Basketbola līgas spēlē Liepājā „BK Valmiera” ar 80:65 pārsēja vietējo „Liepāja/Triobet”. Valmierietis Jānis Kaufmanis savas komandas uzvaru sekmēja ar 21 punktu, savukārt Dāvis Geks pievienoja 17.

Spēli ļoti aktīvi iesāka liepājnieki, mača otrajā minūtē nostādot viesus iedzinējos ar 2:7. Tomēr „BK Valmiera” apslāpēja mājinieku ofensīvu, drīz vien pārņemot vadību, kas ļāva vidzemniekiem pirmo ceturtdaļu noslēgt sev par labu, 23:18. Otrās ceturtdaļas ievadā „Liepāja/Triobet” pietuvojās līdz minimumam. Otrās ceturtdaļas vidū Dāvis Geks ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas uzsāka „BK Valmiera” izrāvienu, kas palīdzēja viesiem pirmo puslaiku noslēgt ar +8, rezultāts 40:32.

Otrā puslaika ievadā mājinieki centās sadeldēt rezultāta starpību, bet Jāņa Kaufmaņa un Sanda Amoliņa trejači neļāva pretiniekiem pietuvoties tuvāk par 6 punktiem. Trešās ceturtdaļas noslēgumā Edmundam Elksnim un Dāvim Gekam izdevās realizēt trīs punktu gājienus, pirms noslēdzošās ceturtdaļas ļaujot „BK Valmiera” atrasties vadībā ar 63:53. Ceturto ceturksni ar precīzu tālmetienu un rezultatīvu ātro uzbrukumu iesāka Edmunds Elksnis, panākot valmieriešiem +15. Spēles izskaņā „Liepāja/Triobet” centienus atspēlēties atspēkoja „BK Valmiera” ārējās līnijas spēlētāju rezultativitāte. Mača pēdējā minūtē Edmunds Elksnis ar tālmetienu iedzina vēl vienu naglu mājinieku zārkā un spēles liktenis bija izšķirts. Ar rezultātu 80:65 „BK Valmiera” atzīmēja piekto uzvaru LBL sezonā, nostiprinoties turnīra tabulas trešajā vietā.

„BK Valmiera” – „Liepāja/Triobet” 80:65 (23:18, 17:14, 23:21, 17:12)

„BK Valmiera”: Kaufmanis 21, Geks 17, Elksnis 11, Gabrāns 9 (7rp), Amoliņš 8, Cipruss 6 (7ab), Dārgais 6, Ziediņš 2, Plivda, Žvīgurs.

„Liepāja/Triobet”: Jakovičs 21, Ate 12, Blaus 9, Helmanis 9, Magone 4, Leiteris 4, Krūmiņš 2, Miglinieks 2, Mažutis 2, Krastiņš.

„BK Valmiera” aizsargs Dāvis Geks, kurš guva 17 punktus: „Jau no paša spēles sākuma spēlējām agresīvi. Ar labu procentu komandai izdevās trāpīt savus metienus. Šodien dalījāmies ar piespēlēm. Bumba labi staigāja apkārt no cilvēka uz cilvēku Katrs tika pie savas iespējas uzbrukt grozam, kuras labi izmantojām. Pats ar katru spēli jūtos aizvien labāk. Šodien izdevās iemest savus metienus. Pirmie raidījumi groza virzienā gan neiekrita, bet galvu nenolaidu. Turpināju izmantot savas iespējas un viss izdevās.”

Nākamo spēli „BK Valmiera” aizvadīs sestdien, kad dosies izbraukumā uz Jelgavu, bet 13. novembrī savās mājās uzņems līgas debitantus BK „Saldus” basketbolistus.