21. Septembris, 2018
Vārda dienu svin: Matīss, Modris, Mariss

„BK Valmiera” dramatiskas spēles papildlaikā zaudē Jēkabpilī

Reģistrēties, lai varētu balsot

Sestdien, 19. oktobrī, Latvijas Basketbola līgas spēlē Jēkabpilī „BK Valmiera” ar 82:88 papildlaikā piedzīvoja zaudējumu pret „BK Jēkabpils”. Valmieriešus no pirmās neveiksmes turnīrā neglāba Raimonda Gabrāna 20 gūtie punkti un 6 rezultatīvās piespēles.

Sandis Amoliņš ar bumbu (foto: Jānis Priedītis)

Spēles sākums aizritēja līdzīgi, nevienai no komandām nepanākot nozīmīgu pārsvaru. Pirmajā ceturtdaļā „BK Valmiera” komandas kapteinis Sandis Amoliņš realizēja trīs tālmetienus, kas ļāva vidzemniekiem pirmo spēles nogriezni noslēgt sev par labu, 24:22. Otrā ceturkšņa pirmajās trīs minūtēs turpinājās līdzīga cīņa (30:30), bet jēkabpilieši veica izrāvienu, divas minūtes pirms puslaika noslēguma nostādot „BK Valmiera” iedzinējos ar -10 (34:44). Ceturtdaļas izskaņā Gabrāns individuāli guva septiņus „bezatbildes” punktus un pirmā spēles puse noslēdzās ar rezultātu 41:44.

Otrā puslaika sākumā „BK Jēkabpils” atkārtoti veica izrāvienu, trīs minūtēs vēlreiz nostādot valmieriešus iedzinējos ar -10 (45:55), taču pārsvaru nosargāt neizdevās un „BK Valmiera” basketbolisti līdz ceturtdaļas noslēgumam samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, 56:57. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Kristaps Dārgais divreiz ar punktu guvumiem noslēdza caurgājienus, panākot „BK Valmiera” +3, tomēr mājinieki atbildēja ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem. Vadības maiņa notika vēl vairākas reizes ceturtdaļā, bet minūti pirms spēles pamatlaika noslēgumam Jānis Kaufmanis izlīdzināja rezultātu - 73:73. Otrā puslaika noslēdzošajā minūtē neviena no komandām nerealizēja iespēju izraut uzvaru, nozīmējot spēlei papildus piecas minūtes.

Papildlaiku pārliecinošāk iesāka jēkabpilieši, kas pusotru minūti pirms mača beigām panāca deviņu punktu deficītu viesu komandai. Dāvis Geks ar precīzu trejaci vēl deva cerību valmieriešiem, tomēr papildlaika izskaņā bumba neatrada ceļu grozā un „BK Valmiera”, nācās piedzīvot zaudējumu ar 82:88.

Pēc spēles savu komentāru sniedza „BK Valmiera” komandas kapteinis Sandis Amoliņš, kurš Jēkabpilī guva deviņus punktus: „Ja godīgi, mums šodien pietrūka spēka, īpaši garajā galā. Neizdevās četrdesmit minūtes nospēlēt līdzvērtīgā kvalitātē. Mums bija iespēja izcīnīt uzvaru, bet, ja spēles beigās uzbrukumā neizdodas izdarīt metienu, tad punktus gūt nevar. Tas bija uz spēku izsīkuma rēķina, tādas kļūdas parādās spēles beigās. Daudz spēka mūsu ceturtajiem numuriem aizgāja cīņā ar pretinieku garajiem, kas agresīvi gāja pēc atlēkušajām bumbām. Šodienas spēle ļoti labi parādīja to, ka ar jaunajiem spēlētājiem varam cīnīties ar pretinieku, kas uz papīra ir daudz stiprāka. Pierādījām, ka ar azartu un cīņas sparu varam daudzas komandas vinnēt, tur pat nevajag skaļus uzvārdus. Mums ir jauni čaļi, ejam un cīnāmies!”

„BK Valmiera” – „BK Jēkabpls” 82:88 (24:22, 17:22, 15:13, 17:16, 9:15)

„BK Valmiera”: Gabrāns 20 (6rp), Dārgais 16 (12ab), Kaufmanis 14, Ziediņš 11 (13ab), Amoliņš 9, Geks 6, Žvīgurs 3, Elksnis 2, Saulītis 1, Plivda.

„BK Jēkabpils”: Hlebovickis 31 (8ab), Sirsniņš 18 (6rp), Barnīss 15 (9ab) Pozņaks 10 (14ab), Kravčenko 5, Virsis 4, Veselovs 3, Randls 2.

Nākamo spēli Latvijas Basketbola līgā „BK Valmiera” aizvadīs 23. oktobrī 19:30 tiekoties ar „BA Turība” Vidzemes Olimpiskajā centrā.