13. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

„BK Valmiera” BBL sezonas ievadā cieš neveiksmi pret „Dolphins”

Reģistrēties, lai varētu balsot

Ceturtdien, 10. oktobrī zaudējumu Baltijas Basketbola līgas pirmajā spēlē piedzīvoja „BK Valmiera”, kas savā laukumā ar rezultātu 58:82 bija spiesta atzīt Zviedrijas komandas Norčepingas „Dolphins” pārākumu. Valmieriešiem pa 11 puktiem guva Jānis Kaufmanis un Raimonds Gabrāns.

Raimonds Gabrāns (Autors: Jānis Priedītis)

Spēli labāk iesāka Zviedrijas komanda, pirmajās divās minūtēs veicot izrāvienu 9:2. Pēc Vara Krūmiņa paņemtā minūtes pārtraukuma valmierieši saņēmās un sāka atspēlēšanos. Divarpus minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām Kaufmanis, gūstot piecus punktus pēc kārtas, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam - 17:18. Tomēr ceturtdaļas noslēgumā „Dolphins” atkal veica izrāvienu, nostādot „BK Valmiera” iedzinējos ar 19:27. Otrās ceturtdaļas sākumā vidzemniekiem nekādi neizdevās bumbu raidīt grozā. Tikmēr Zviedrijas komanda panāca 14 punktu pārsvaru (33:19). Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē ar diviem precīziem tālmetieniem mājinieku uzbrukumu atdzīvināja Dāvis Geks, bet Kristaps Dārgais līdz ar pirmā puslaika noslēgumu realizēja trejaci, samazinot starpību līdz deviņiem punktiem – 33:42.

Otrā puslaika ievadā pēc sekmīgām Ivara Žvīgura un Māra Ziediņa darbībām „BK Valmiera” pietuvojās līdz -6 (41:47). Tomēr mača turpinājumā dominēja „Dolphins”, realizējot metienus ar augstu precizitāti, kas ļāva līdz trešā ceturkšņa izskaņai panākt sev labvēlīgo 66:48. Noslēdzošajā ceturtdaļā „BK Valmiera” spēles ritējumu vairs mainīt neizdevās, līdz ar to Baltijas Basketbola līgas sezonu valmieriešiem nācās sākt ar sāpīgu zaudējumu – 58:82.

„BK Valmiera” galvenais treneris Varis Krūmiņš norādīja uz pretinieku spēcīgo sastāva komplektāciju: „Šodienas pretinieki bija spēcīgākā komanda pret kuru šosezon esam spēlējuši. Zviedrijas komandai ir labi vietējie spēlētāji un spēcīgi leģionāri, ko viņi pierādīja šodien laukumā. Gan no tuvās, gan no tālās distances pretinieki meta ar augstāku precizitāti nekā mēs, kas arī izšķīra spēles likteni. Delfīnu sastāvā ir vīri ar nopietnu pieredzi, bet mūsu komanda ir krietni jaunāka. Pie šādas spēles gaitas, ja pretinieks ir izmetis tika astoņus soda metienus, esam spēlējuši aizsardzībā pārāk nevarīgi. Bija jāspēlē daudz asāk un agresīvāk. Tā kā jau sestdien jāspēlē Igaunijā, visiem spēlētājiem šodien tika dota iespēja iziet laukumā un sajust BBL garšu. Bija spēlētāji kas nospēlēja savā līmenī un tādi kas nospēlēja zem tā. Lai uzvarētu Delfīnus, mums bija jānospēlē uz 110 procentiem. To mēs neizdarījām.”

„BK Valmiera” – „Dolphins” 58:82 (19:27, 14:15, 15:24, 10:16)

„BK Valmiera”: Kaufmanis 11, Gabrāns 11, Ziediņš 10, Geks 8, Plivda 8, Dārgais 7, Žvīgurs 3, Amoliņš, Saulītis, Elksnis, Lasenbergs, Engers.

„Dolphins”: Volkers 16, Kjelboms 13, Tomanecs 13, Brauns 9, Hemptons 9, Kadrispahičs 7, Čaks 6, Jeromānovs 5, Sladoje 2, Visings.

Nākamo spēli Baltijas Basketbola līgā „BK Valmiera” aizvadīs jau sestdien, kad izbraukumā tiksies ar spēcīgo Igaunijas vienību Rakveres „Tarvas”.