22. Septembris, 2018
Vārda dienu svin: Maigurs, Mārica, Māris

„BK Valmiera” ar rezultatīvu uzvaru atklāj jauno sezonu

Reģistrēties, lai varētu balsot

Otrdien, 1. oktobrī Valmierā 1470 skatītāju klātbūtnē tika atklāta Latvijas Basketbola līgas jaunā sezona. Turnīra pirmajā spēlē „BK Valmiera” ar rezultātu 101:91 apspēlēja principālos pretiniekus „Latvijas Universitāti”. Lielisku spēli aizvadīja Jānis Kaufmanis, kurš izcēlās ar 35 gūtiem punktiem.

Foto no spēles: autors - Jānis Priedītis

Spēles pirmās divas minūtes rezultatīvi aizvadīja „Latvijas Universitāte”, izvirzoties vadībā ar 10:4. Tam sekoja vairākas rezultatīvas valmieriešu darbības un spēles rezultāts izlīdzinājās – pirmās ceturtdaļas vidū 15:15. Pirmā ceturkšņa otrajā pusē laukumā devās Kristaps Dārgais, kurš ar vairākām efektīgām un rezultatīvām darbībām ļāva „BK Valmiera” pirmo ceturtdaļu noslēgt ar vadību – 28:23. Otrās ceturtdaļas ievadā, pēc Dārgā, Kaufmaņa un Māra Ziediņa precīziem metieniem, „BK Valmiera” panāca +12 (35:23). Ceturtdaļas turpinājumā mājinieki saglabāja nedaudz vairāk kā desmit punktu pārsvaru, bet punktu pirmajam puslaikam pielika Dārgais raidot grozā tālu trīs punktu metienu – 55:39.

Atgriežoties no puslaika pārtraukuma „BK Valmiera” turpināja audzēt pārsvaru, kurš trešās ceturtdaļas vidū sasniedza +23 (69:46). Tomēr „LU” nepadevās un līdz ceturkšņa noslēgumam samazināja mājinieku pārsvaru līdz 11 punktiem (75:64). Noslēdzošajā ceturtdaļā komandas punktu vezumu turpināja vilkt Kaufmanis, kuram labi palīdzēja „BK Valmiera” rezerves centrs Elvis Saulītis, kurš vairākkārt bija precīzs groza tuvumā. „Latvijas Universitātei” tuvāk par 8 punktiem pietuvoties neizdevās un skatītāju gaidīto simto punktu mača izskaņā guva Ziediņš, noskaidrojot spēles gala rezultātu – 101:91.

„BK Valmiera” galvenais treneris Varis Krūmiņš bija priecīgs par izcīnīto panākumu, bet norādīja, ka daudz vēl jāstrādā, īpaši aizsardzībā: „Sezonas pirmo spēli vienmēr ir prieks uzvarēt. Skatītājiem bija skaista spēle. Iemetām 101 punktu, bija daudz skaisti momenti un epizodes, ieskaitot slam dankus. Protams, spēles kvalitātei ir jāuzlabojas, kas sezonas laikā arī notiks. Otrajā puslaikā bija zināmas problēmas ar to ka Sandis Amoliņš guva savainojumu. Līdz ar to izpalika mazo spēlētāju rotācija, jo šobrīd spēlētāju skaits ir ierobežots. „Latvijas Universitātes” komandai sastāvā īstu garo spēlētāju nemaz nav. Uzskatu, ka šodienas skrejošajā basketbolā mēs nospēlējām labāk, tāpēc uzvarējām.”

„BK Valmiera” – „Latvijas Universitāte” 101:91 (28:23, 27:16, 20:25, 26:27)

„BK Valmiera”: Kaufmanis 35, Dārgais 20, Ziediņš 14 (7ab), Saulītis 11, Gabrāns 10, Elksnis 5, Amoliņš 3, Plivda 2, Lasenbergs 1, Engers.

„Latvijas Universitāte”: Vītols 36, Reķis 12, Osiņš 10 (10ab+6rp), Aizpurs 9, Strazdiņš 7, Bikše 6, Jaunozols 5, Darģis 2, Lūsis 2, Saknītis 2.

Nākamo mājas spēli BK „Valmiera” aizvadīs 10. oktobrī, kad Baltijas Basketbola līgas ietvaros tiksies ar Zviedrijas komandu Norčepingas „Dolphins”.