18. Novembris, 2018
Vārda dienu svin: Doloresa, Aleksandrs

„BK Valmiera” apspēlē „Baronu” un gūst trešo uzvaru LBL

Reģistrēties, lai varētu balsot

Trešdien, 16. oktobrī, Latvijas Basketbola līgas spēlē „BK Valmiera” ar 85:68 apspēlēja „Barons kvartāls”, gūstot trešo panākumu turnīrā. Valmieriešu uzvaru ar doble-double kaldināja Māris Ziediņš, kurš guva 18 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas zem groziem.

Māris Ziediņš cīņā pret Agni Čavaru (Autors: Jānis Priedītis)

Spēles sākumā pārsvaru izdevās iegūt „Baronam”, kas pirmās ceturtdaļas noslēgumā bija panācis sešu punktu pārsvaru. Tomēr līdz ar ceturtdaļas noslēguma signālu elegantā stilā savus vienīgos punktus spēlē guva Edmunds Elksnis, samazinot „BK Valmiera” deficītu līdz -4 (21:25). Otrās ceturtdaļas ievadā vadībā izvirzījās valmierieši, kuru pārsvaru līdz +7 palielināja Jāņa Kaufmaņa precīzais trejacis. Septiņu punktu pārsvars saglabājās līdz ceturkšņa noslēgumam un pirmais puslaiks beidzās ar rezultātu 46:39.

Otro puslaiku apņēmīgi iesāka „Barons” spēlētāji, kuri sadeldēja rezultāta starpību, četras minūtes līdz ceturtdaļas noslēgumam panākot pat piecu punktu pārsvaru. Savukārt vidzemnieki ceturkšņa noslēgumā atbildēja ar desmit pēc kārtas gūtiem punktiem. Trešo ceturtdaļu ar precīzu trejaci noslēdza Māris Ziediņš, panākot 59:54. Spēles noslēdzošajā nogrieznī kontroli pār maču pilnībā pārņēma „BK Valmiera”, kas savus līdzjutējus iepriecināja ar precīziem tālmetieniem, kam viesi pretargumentus neatrada. Līdz ar to uzvaru ar 85:68 visā mačā guva „BK Valmiera”, gūstot trešo uzvaru LBL turnīrā un sagādājot „Barons kvartālam” trešo zaudējumu.

Spēles rezultatīvākais spēlētājs, „BK Valmiera” uzbrucējs Māris Ziediņš:„Lai gan beigās rezultāta starpība sanāca liela, spēle nebūt nebija no vieglajām. Pirms spēles treneris uzsvēra, ka jānoskaņojas tāpat kā uz iepriekšējo spēli Baltijas līgā. Teica, ka būs jāspēlē ar lielu cīņas sparu, jo nekas viegls mūs negaida. Tā arī bija. Sanāca kapiņš. Trešajā ceturtdaļā kaut kas īsti nesanāca un pretinieki nedaudz salauza spēli. Treneris norādīja, lai spēlējam visas kombinācijas līdz galam un nepieņemam pārsteidzīgus lēmumus. To ņēmām vērā, realizējām savus metienus un spēle aizgāja.”

„BK Valmiera” – „Barons kvartāls” 85:68 (21:25, 25:14, 13:15, 28:14)

„BK Valmiera”: Ziediņš 18 (13ab), Dārgais 16 (7ab), Kaufmanis 14, Gabrāns 11, Plivda 6, Saulītis 6, Geks 5, Amoliņš 4, Žvīgurs 3, Elksnis 2.

„Barons kvartāls”: Rozītis 15, Čavars 14 (7ab), Čoders 9, Bergmanis 8, Mētra 8, Apsītis 8, Mednis 4, Rubenis 1 (7ab) Epners 1, Zonne.

Nākamo spēli „BK Valmiera” aizvadīs sestdien Jēkabpilī, bet savā laukumā atgriezīsies 23. oktobrī ar maču pret „BA Turība”.