22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

Biznesa izmēģinājumu laboratorijā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ik gadu Vidzemes Augstskolas Biznesa izmēģinājumu laboratorija jeb B-Lab piedāvā iespēju studentiem uzsākt un realizēt biznesa ideju. B-Lab mērķis ir veicināt studentu interesi par uzņēmējdarbību un savu biznesa ideju attīstību, nodrošinot tam nepieciešamo konsultatīvo un infrastruktūras atbalstu jeb pirmsinkubāciju. Šogad šādu iespēju izmanto četras studentu komandas ar pilnīgi dažādām idejām, no kurām kāda, iespējams, tiks ieviesta dzīvē. Lai izprastu to, kas ir B-Lab, kurš tajā var piedalīties un kā notiek biznesa idejas attīstīšana, stāsta Vidzemes Augstskolas studenti Beāte Putniņa un Mārtiņš Vladimirovs.

BEĀTE PUTNIŅA. MĀRTIŅŠ VLADIMIROVS
BEĀTE PUTNIŅA. MĀRTIŅŠ VLADIMIROVS

Pastāstiet, kas ir B-Lab!

Mārtiņš: B-lab ir platforma, kur pirms uzņēmējdarbības uzsākšanas ir iespēja pārbaudīt, vai tava biznesa ideja ir dzīvotspējīga reālajā dzīvē. Tāpat B-labā ir iespējams konsultēties ar zinošiem cilvēkiem, kas var dot vērtīgu padomu.

Beāte: B-lab notiek sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centru, un šī pasākuma, respektīvi, biznesa simulāciju un biznesa ideju attīstīšanas laikā iespējams iegūt praktiskas iemaņas no biznesa, mārketinga un citu jomu speciālistiem, kas palīdz rast ieskatu un izveidot sava biznesa modeli, kā arī to īstenot līdz veiksmīgam rezultātam.

Kāds ir jūsu uzdevums?

Mārtiņš: Izstrādāt savu biznesa ideju, saprast savu produktu, mērķtirgu un citas svarīgas lietas, kas būs jāprezentē jūnijā.

Kāda ir jūsu komandas ideja?

Mārtiņš: Mūsu ideja ir izveidot paciņu piegādes platformu, kur, piemēram, cilvēks, kurš regulāri veic kādu maršrutu ar savu automobili, nopelna lieku naudiņu, piegādājot kādu maza izmēra paciņu no internetveikala preces pircējam.

Kā jūs izveidojāt komandu?

 

Mārtiņš: Mēs katrs atsevišķi bijām aktīvākie nācēji uz nodarbībām, tā arī atradām visi cits citu un izveidojām komandu.

Beāte: Es savukārt no sākuma biju pavisam citā komandā, ne Mārtiņa, bet, tā kā iesaiste šīs biznesa idejas tapšanā mani piesaistīja vairāk, kā arī pati ideja ieinteresēja, tad pārgāju uz šo komandu, kurā arī esam nokomplektējušies cilvēki, kas šo to zina katrs savā jomā, kopīgi veidojot labu kodolu, cerams, veiksmīga biznesa plāna izstrādei.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
17. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri