15. Augusts, 2018
Vārda dienu svin: Dzelde, Zenta, Zelda

Bezsaimnieka kaķi veido kolonijas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Viens no Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientiem sociālajos tīklos izplatīja ziņu, ka šīs ārstniecības iestādes teritorijā savairojušies bezsaimnieka kaķi, ka to nu jau varētu būt ap sešdesmit. Šī informācija nonāca arī līdz dzīvnieku aizsardzības biedrībai «Trīnīte»: «Mums lūdza palīdzību, un mēs iesaistījāmies. Par šo situāciju sižets bijis Valmieras televīzijā, palīdz arī laikraksts «Ziemeļlatvija», informācija tika izplatīta arī biedrības mājas lapā, kā arī no mutes mutē caur veterinārās klīnikas «Mājas mīlulis» klientiem.

Bezsaimnieka kaķi veido kolonijas

Tā pamazām problēma tiek risināta. Trijos piegājienos, iesaistoties brīvprātīgajiem, klīnikai piegādāti un sterilizēti jau 16 pieaugušie kaķi, no kuriem četri runči. (Lielākais pienesums no Strenčiem bija otrajā reizē, kad uz klīniku vienlaikus tika atvesti septiņi pieaugušie un septiņi jaunie kaķi.) Visi viņi nogādāti atpakaļ Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas teritorijā. Klīnikā uzņemti arī 19 kaķēni. Desmit no viņiem jau adoptēti, kas ir ļoti labs rezultāts tik īsā laikā. Deviņi kaķēni joprojām atrodas veikala telpās. Visi viņi ir vakcinēti, atblusoti, izpotēti pret infekcijas slimībām, un tie, kuri jau trīs mēnešus veci, arī pret trakumsērgu.

Strenču kolonijā palikušas pašas viltīgākās ciltsmātes, kuras ir ļoti grūti noķert. Drošākie dzīvnieki noķerti paši pirmie, bet ir viena problēma — viņi kļuvuši vēl drošāki, un tieši viņi atkal pirmie nokļūst ķerambūra lamatās. Teritorijā palikuši desmit pieaugušie kaķi un trīs vai četri mazie, tā ka darbs turpināsies,» stāsta dzīvnieku aizsardzības biedrības «Trīnīte» valdes priekšsēdētāja ELĒNA HAZOVA.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Septembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri