23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Bezmaksas redzes pārbaudes

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šajā nedēļā mūspuses novadu lauku skolās bērniem, kuriem konstatēti redzes traucējumi vai tādi iespējami, redzi pārbaudīja un jaunas brilles izrakstīja bez maksas.

Bezmaksas redzes pārbaudes

Tas iespējams, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmai «Dakter, es labi redzu!». Programmas mērķis ir laikus konstatēt redzes pasliktināšanos skolēniem un līdz 2018. gadam aptvert mazās lauku skolas visos Latvijas novados. Tās ietvaros oftalmologs ierodas pieteiktajā skolā ar visu nepieciešamo mobilo aparatūru. Pēc bezmaksas redzes pārbaudes bērni saņem dāvanu karti 45 eiro vērtībā briļļu iegādei un košu futrāli jaunajām brillēm. Programma pamatā orientēta, lai palīdzētu maznodrošināto ģimeņu atvasēm, taču, esot Mazsalacas novadā, Ramatas sākumskolā, «Liesma» pārliecinājās, ka pieredzes bagātais acu ārsts Aleksandrs Ceunovs redzi pārbaudīja daudziem bērniem, sakot, ka ir liels prieks, ja zini, ka bērni var skaidrāk skatīties pasaulē.

«Brilles taču nav nekāda katastrofa,» sacīja dakteris Ceunovs, uzsverot, ka redze pakļaujas korekcijai, bet svarīgi ir laikā pamanīt bērna vai pusaudža redzes traucējumus, lai veiktu pārbaudi un piemērotu brilles.

«Ir palikuši tikai četri no visiem Latvijas rajoniem, kuros vēl neesam bijuši. Piekto gadu mērķtiecīgi strādājam, un ir gandarījums. Ja pēc veiktās pārbaudes bērnam vajadzīgas brilles vai tās jāuzlabo, tad skolēnam izrakstu recepti, un ar to viņš var doties uz optikas veikaliem, ar kuriem sadarbojamies, lai brillītes par 45 eiro saņemtu bez maksas. Ja nepieciešama ļoti nopietna korekcija, tad gadās, ka izrakstu pat divas receptes. Svarīgākais, lai vecāki aizbrauc līdz tuvējai pilsētai un brilles iegādājas,» sacīja Aleksandrs Ceunovs, rādot sarakstu, ka darbs noticis ļoti mērķtiecīgi un mūspusē izveidota sadarbība ar optikas veikaliem Valmierā, Cēsīs, Valkā, Smiltenē, Siguldā.

TEV BŪS VĒL FORŠĀKAS BRILLĪTES, — tā acu ārsts Aleksandrs Ceunovs teica mazajai Līvai, kura bija viena no gandrīz 20 mazās Ramatas sākumskoliņas audzēkņiem, kam tika izrakstītas vērtīgās receptes. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
31. Marts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri