17. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Tenis, Dravis

Bezmaksas atelpas brīdis

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No šīs nedēļas Valmierā ir pieejams īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojums — atelpas brīdis.

Bezmaksas atelpas brīdis

Pakalpojumu organizē un attīsta fonds «Iespēju tilts», kas ikdienā rūpējas par bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām un iedziļinās arī to vecāku ikdienā, kuriem divdesmit četras stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā un daudzu gadu garumā ir jāgādā par bērnu ar nopietnu invaliditāti.

Inga Kalniņa ir viena no mammām, kuras diena paiet rūpēs par pusaudzi dēlu, kuram nepārtraukti nepieciešama pieauguša cilvēka klātbūtne. Inga domā, ka jau šajās skolēnu brīvdienās  kaut pāris reižu izmantos atelpas brīža pakalpojumu.

«Šāds pakalpojums būs iespēja daudziem vecākiem, kuri bērnus invalīdus neuzdrīkstas pat uz īsu laiku mājās atstāt vienus. Skolas laikā puika ir skolā, bet pēcpusdienās vienmēr sagaidu mājās, kopā esam arī brīvdienās. Ir reizes, kad vecākiem vajag šo atelpu, lai padarītu kaut ko, kas pašiem svarīgs, nokārtotu dažādus jautājumus. Visbiežāk vecāki ar līdzīgu likteni saprot cits citu, mēs kā bērnu invalīdu mammas cita citai izpalīdzam, ja vajadzīgs, arī bērnus pieskatām, taču, ja ir šāds īpašs atbalsts, kas pieejams pilsētā, to novērtēju,» sacīja Inga.

PIRMOS KLIENTUS sociālā darbiniece Gita Ķirse un fonda «Iespēju tilts» valdes priekšsēdētāja Zita Gustavsone gaida jau šajā nedēļā. Ir skolēnu brīvlaiks, un bērni invalīdi var pilnu darba dienu vai dažas stundas pavadīt, nevis vecāku, bet citu zinošu profesionāļu pieskatīti. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri