20. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Leonīda, Leonīds

Bērns – slogs vai izaicinājums?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Bērns – slogs vai izaicinājums?

Mūsu pilsētā nav nevienas vispārizglītojošās mācību iestādes, kur varētu mācīties bērni ar intelektuālās attīstības traucējumiem.

Valmierā ir piecas vispārizglītojošās mācību iestādes, kuras tradicionāli pavasarī aicina uz atvērto durvju dienām, lai topošo pirmklasnieku vecākus iepazīstinātu ar visiem skolas labumiem. Un Valmierā ir arī speciālās izglītības iestāde, kas tieši tāpat pie sevis sauc bērnus, kuriem vajadzīgs nopietns atbalsts mācīšanās procesā. Pirms pāris nedēļām Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs rīkoja konferenci, lai ar sabiedrību un kolēģiem runātu par to, kā jāmainās speciālajām mācību iestādēm, domājot par katru bērnu un viņa vajadzībām, uzsverot, ka iekļaujoša izglītība nedrīkst palikt uz papīra, ka šādam redzējumam un attieksmei ir jābūt gan speciālajā, gan vispārizglītojošā mācību iestādē.

Pirms vairākiem gadiem Valmierā tika izveidots Vidzemes reģiona iekļaujošas izglītības atbalsta centrs, un pašvaldības mājaslapā joprojām lasāms tā darbības reglaments. Kā centra galvenais darbības mērķis ir minēts: veicināt iekļaujošas izglītības vides veidošanu Vidzemes reģionā. Reglaments parakstīts 2011. gadā. Un te nu jāvērtē, ka visā Vidzemes reģionā ar izglītības iespēju pieejamības nodrošināšanu īpašajiem bērniem klājies daudz labāk nekā pašā Valmierā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri