23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Bērniem vajag jaunu ģimeni

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Bērni, par kuriem negādā pašu vecāki, nonāk krīzes centros, audžuģimenēs. Bērni no Vidzemes joprojām mīt arī  bērnunamos.

Kā mēs varam palīdzēt bāreņiem? Jautājums, uz kuru atbildi seminārā, kas notika Valmierā, meklēja bērnu tiesību aizstāvji, bāriņtiesu pārstāvji, audžuvecāki. Semināru ne tikai Valmierā, bet arī citos Latvijas reģionos rīko Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem, mudinot sabiedrību būt līdzdarbīgai, cenšoties bērniem atrast jaunu mīlošu ģimeni un mājas.

Bērniem vajag jaunu ģimeni

«Ir daudzi cilvēki kristīgajās draudzēs, kuri kaut ko vēlas darīt, bet ir dažādi iemesli, kāpēc nedara: informācijas trūkums, bailes no iestādēm — iemesli, kāpēc cilvēki nesper nākamo soli. Katru gadu mēs organizējam Bāreņu svētdienu draudzēs, bet pa vidu arī šādus seminārus, lai atbalstītu cilvēkus, kuriem šī doma galvā dzimusi. Mēs dodam iespēju ne tikai draudžu cilvēkiem, bet arī labas gribas cilvēkiem no sabiedrības paraudzīties bāreņu vajadzību virzienā un iedrošinām labiem lēmumiem, uz reģionālajiem semināriem aicinot arī Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālistus, bāriņtiesu pārstāvjus, kuriem tāpat jāstrādā, domājot par bāreņu interesēm,» sacīja alianses vadītāja Vēsma Sandberga, uzsverot, ka jomas profesionāļi un arī praktizētāji — adoptētāji, aizbildņi un audžuvecāki, kuri savā ģimenē jau audzina kādu dzīvu vecāku bāreni, ierasti ir atvērti sarunām, lai uz līdzīgu soli mudinātu līdzcilvēkus.

Seminārā piedalījās audžumammas, atklāti sakot, ka viņu darbs ir grūts, bet gandarījums par paveikto arī ir neizmērojams.

«Šie prāti, kad viņi atnāk ģimenē, ir ļoti izpostīti. Bērni nesaprot, kas ir mīlestība. Divus gadus strādājām, liekot lietas savās vietās, lai beidzot varētu teikt, ka viņi saprot, kas ir kas. Kopš bērni pie manis atnāca, mēs vairākas reizes esam kopā izlasījuši Bībeli. Jā, Dieva vārds dziedē, dara brīnumu lietas,» sacīja Sandra Leimane, kura jau vairākus gadus rūpējas par diviem audžubērniem, kura saka paldies, ka ir uzrunāta šim darbam, taču nenoliedz tā smagumu.

TEVI, BĒRNS, ĻOTI VAJAG — draugiem, ģimenei, sabiedrībai. Ja bērns ar šo sajūtu uzaug, ja zina, ka viņu mīl, dzīvot ir vieglāk. Tūkstošiem bērnu Latvijā šo apziņu dāvā tieši audžuvecāki. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
16. Decembris, 2016

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri