22. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Rudīte, Everts

Bērniem jābūt drošībā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ņemot vērā, ka periodiski tiek saņemtas ziņas par pirmsskolas vecuma bērnu atrašanos dzīvesvietā vai sabiedriskās vietās bez pieaugušo uzraudzības, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) vērš uzmanību, ka saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteikto — vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai bērnu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.

Bērniem jābūt drošībā

VBTAI informē, ka pirmsskolas vecuma bērns, kurš tikai mācās pazīt lietas un situācijas pēc būtības, vēl nespēj kritiski izvērtēt situāciju un pieņemt racionālus lēmumus. Tas rada augstus riskus situācijās, kad var tikt apdraudēta bērna dzīvība vai veselība. Tāpat pirmsskolas vecuma bērns nespēj pasargāt otru bērnu, kurš atstāts viņa uzraudzībā, no potenciāli bīstamām situācijām un trešās personas apdraudējuma.

Paliekot mājās vieniem, mazi bērni var izjust bailes par ikdienišķām skaņām, kā arī baidīties no citām situācijām, tas atkarīgs no viņu pieredzes. Atstājot bērnu nepieskatītu, atrodoties mājās vienam, bērns jūtas vientuļš un pamests, kas var radīt dažādus emocionālus un psihiskus traucējumus, bērnam pieaugot.

VECĀKU PIENĀKUMS ir rūpēties par jebkura vecuma bērna drošību un trešās personas apdraudējuma novēršanu. Foto no māmiņuklubs.lv

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Augusts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri