Beidzot uzvarēta Metta

- 30.Aprīlis, 2019

Optibet virslīgas turnīra pirmo apli Tamaza Pertijas vadītie VALMIERA GLASS VIA futbolisti noslēguši, kā to sākuši, – ar uzvaru, izbraukumā Rīgā ar 4:1 (3:0) pārspējot FK Metta.

Var teikt, ka jauno laiku futbolā valmieriešiem nav bijis principiālāka pretinieka par Mettu, ar tiem esam cīnījušies 1. līgā, pēc viņu nokļūšanas virslīgā arī pārspēlēs, pirms diviem gadiem kausa izcīņā un pēc mūsu ienākšanas virslīgā arī četrās spēlēs pērn. Jāteic, ka augstākais, ko pret viņiem oficiālās spēlēs esam sasnieguši, bijuši neizšķirti, tāpēc šī uzvara, kas tika gūta sestdien, bija īpaši garda, ilgi gaidīta.

Izlaiduši spēli diskvalifikācijas dēļ, laukumā Valmieras sastāvā atgriezās Jānis Krautmanis ar Krišu Kārkliņu, bet Hektora Bagidī prombūtnes laikā (aizlidojis uz dzimteni kārtot dokumentus) pirmo reizi starta vienpadsmitniekā izgāja Edgars Jermolajevs, trenera uzticību iemantojis arī nenogurdināmais Madis Oskars Miķelsons. Pārējās sejas jau ierastās, arī spēlētāju izkārtojums.

Abu komandu spēlētājiem cīņā Rīgas Hanzas vidusskolā nācās saskarties ar pirmo nopietno karstuma pārbaudījumu šajā sezonā – termometra stabiņš turējās pie +27 grādiem ēnā. Kā izskatījās, tad krietni gatavāki šai saules peldei bija viesi, kuri jau atkal bija ielikuši sestajā ātrumā un nemaz nedomāja to nomest. Pirmajā puslaikā Metta izskatījās bezspēcīga. Ātri tika gūti vārti, jau 5. minūtē pēc Šunsukes Nakamuras piespēles ar galvu precīzi sita Jermolajevs. Centieni ātri atspēlēties radīja iespējas valmieriešiem, kuri pēc dokumentālās filmas par unikālo Barselonas kluba spēles stilu kolektīvas noskatīšanās kinoteātrī Gaisma bezmaz vai paši jau saspēlējās, kā to reiz darīja Messi, Injesta un Ksavi savā starpā. Pēc šādas saspēles un sekojošā cīņasspara izveidojās arī otrie vārti, kad soda laukumā bumbu burtiski izkapāja Boriss Bogdaškins, acumirklī to raidot arī vārtu apakšējā stūrī. Pertijas vīri turpināja spiedienu, Vladislavam Lazarevam vārtos darba bija apaļa nulle, vismaz bija iespēja nosauļoties – visi Mettas mēģinājumi tika apturēti vēl pirms soda laukuma. Trešie vārti, manuprāt, bija visvērtīgākie šajā spēlē, līdzšinējā sezonā, jo tos teicamā stilā guva Ēriks Punculs, beidzot arī viņa vārtu guvumu maisam gals vaļā. Šeit vēlreiz uzteicams Nakamura, kurš īstajā brīdī un laikā izdarīja piespēli Ērikam, paverot viņam teju no laukuma centra brīvu ceļu līdz Dāvja Oša sargātajiem vārtiem, noslēguma izpildījums kā lielam meistaram – limbažnieks Ošs uz dēļiem, bumba vārtos.

Puslaika pārtraukumā mājinieku treneris Andris Riherts no laukuma norāva uzbrucēju Ņikitu Kovaļonoku un labās malas aizsargu Rendiju Šibasu. Neatminos, ka pirmais vispār pirmajā puslaikā būtu  pieskāries bumbai, bet otrais par diviem nopelniem – jo netika galā ar valmieriešu uzbrukumiem pa viņa flangu un tāpēc, ka visu laiku bija Riherta deguna priekšā. Jāteic, arī Pertijas komandas vislabāk izpildīja tieši viņa acu priekšā esošie futbolisti.

Spēles turpinājumā Punculam radās vēl pāris ļoti labas izdevības, bet šoreiz nesanāca. 60. minūtē Oleksiju Helovani nomainīja Alvis Jaunzems, kurš jau pēc minūtes iesita valmieriešu ceturtos vārtus – laukuma centrā bumbu Kirilam Ševeļovam atņēma Nakamura, piespēlējot to tālāk jau Alvim. Japāņu pussargs šajā spēlē piedalījās pie visu vārtu guvumiem – trīs rezultatīvas piespēles un viena vārtu radīšanas epizode.

Mettieši pēc šāda nokdauna spēja piecelties, vairāk gan uz pretinieku nosēšanās rēķina. Tuvojoties cīņas beigām, rīdzinieku uzbrukumi kļuva arvien bīstamāki, nācās iesvīst arī Lazarevam. Vispirms pēc Emīla Birka piespēles ar galvu bumbu vārtos raidīja Raimonds Krollis. Šim pašam futbolistam radās vēl vismaz trīs ļoti labas iespējas – divās talkā mūsējiem nāca vārtu pārliktnis, vienā izglāba Lazarevs. Galu galā valmierieši izturēja šo ofensīvu, un spēle noslēdzās ar salīdzinoši graujošu rezultātu – 4:1.

Pirmais aplis noslēdzies tā, kā neviens pirms sezonas nebija prognozējis. Otro VALMIERA GLASS VIA iesāks ar spēli Daugavpilī 7. maijā. 13. maijā pl. 19 mājas spēle pret čempioniem – Riga FC.

FK MettaVALMIERA GLASS VIA 1:4 (0:3)

Vārti: Jermolajevs 5’, Bogdaškins 19’, Punculs 41’, A. Jaunzems 61’

Brīdinājumi: Džamaludinovs 34’

Sastāvi: D. Ošs (v), Ozoliņš, Seriba, Liepa, Ševeļovs (k), Masangane, Šibass (46’ Lagūns), Kovaļonoks (46’ Krollis), Zakari (63’ N.Uldriķis), Džamaludinovs, Birka – Lazarevs (v), Kārkliņš, Krautmanis, Jermolajevs, Miķelsons, Lelis, Ērglis (k), Nakamura (83’ V. Jaunzems), Helovani (60’ A. Jaunzems), Bogdaškins, Punculs (64’ Jaudzems).

Spēles tiesnesis: Vitālijs Spasjonņikovs

Skatītāji: 200

TAMAZS PERTIJA: «Apetīte rodas ēdot. Man personīgi vienmēr ir bijis mērķis cīnīties, lai mana komanda nebūtu peramie zēni. Pēc pirmā apļa mēs visiem parādījām, ka tādi nebūsim. Šobrīd mēs, visticamāk, esam viena no vismazāk apmaksātajām komandām. Kā redzat, laukumā tas neizpaužas. Tas parāda, ka mīlam šo lietu un vēlamies sevi pierādīt.»