17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

Baltijas lauksaimnieku traktors sasniedz Briseli

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šodien, 22. novembrī, Baltijas lauksaimnieku protesta traktors sasniedzis savu galamērķi – Eiropas galvaspilsētu Briseli, lai kopīgi ar vairāk nekā 100 lauksaimniekiem piedalītos protesta akcijā pie Šūmaņa apļa, kur notiks ES valstu vadītāju sanāksme par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020.gadam.

"Protesta traktors" vienā no pieturas punktiem - Valmierā (foto: Antis Lūsa)
"Protesta traktors" vienā no pieturas punktiem - Valmierā (foto: Antis Lūsa)

Lai protesta pasākums būtu pamanāms, tā laikā padomju laika traktors „MTZ-80” tiks izgaismots, kā arī ar īpašas skaņu sistēmas palīdzību, atskaņos Baltijas lauksaimnieku viedokļus par negodīgo ES tiešmaksājumu politiku. Arī paši lauksaimnieki būs tērpušies spilgtas krāsas vestēs ar protesta kampaņas logo. Lauksaimnieku protesta akcija iecerēta laika posmā no plkst. 13:00 – 17:00.

Sagaidāms, ka uz brīdi protestētājiem varētu pievienoties arī Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis un Igaunijas premjerministrs Andruss Ansips (Andrus Ansip), kā arī Latvijas zemkopības ministre Laimdota Straujuma, kuri šodien devušies uz Briseli, lai piedalītos nozīmīgajā ES samitā. Ar protestētājiem, līdzīgi kā iepriekšējos protestos, kopā būs arī Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete: „Latvijas lauksaimnieku aktīvie protesti Briselē un Latvijā, viņu spēja apvienot vienotam uzdevumam Lietuvas un Igaunijas zemnieku organizāciju pārstāvjus ir spēcīgs atbalsts Baltijas valstu premjerministriem ES budžeta sarunās. Tas ir spiediens uz pārējo dalībvalstu vadītājiem, komisiju un parlamentu, kas katram Valda Dombrovska vārdam piešķir papildus svaru. Lobija kampaņa, ko mēs visi kopā esam īstenojuši ES institūcijās parāda, ka Latvija var! Informāciju un foto par protestu es izsūtīšu EP deputātiem."

Kā ziņots, cīnoties par godīgiem ES tiešmaksājumiem, Baltijas lauksaimnieku organizācijas ir apvienojušās vērienīgā protesta kampaņā – laika posmā no 12. līdz 22. novembrim no Tallinas uz Briseli devās padomju laika traktors. Pagājušā nedēļā traktoram bija pieturvietas pasākumi visās trīs Baltijas valstīs, 20. novembrī, traktoru Berlīnē sveica, savukārt tagad ir sasniedzis Briseli, lai piedalītos protesta akcijā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri