20. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Marianna, Ginters, Guntra

Audžuvecākiem noder pieredzes stāsti

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Aizvadītās nedēļas nogalē Līgatnes novadā notika Latvijas audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu salidojums.

Audžuvecākiem noder pieredzes stāsti

Ikgadējā tikšanās kopā pulcēja 650 bērnus, pusaudžus, jauniešus un viņu audžuvecākus. Pārsvarā tā bija vidzemnieku, Sēlijas un Latgales ģimeņu tikšanās, jo otrs salidojums jūlija beigās būs Usmas novadā, kas kopā pulcēs Latvijas otras malas sirdsgudros un atsaucīgos cilvēkus, kuri ikdienā un bieži jau daudzus gadus pēc kārtas nolēmuši palīdzēt un turpina atbalstīt bērnus, kas ikdienā palikuši bez savu bioloģisko vecāku rūpēm un mīlestības.

Salidojumu apmeklēja arī audžuģimenes no Beverīnas, Kocēnu, Burtnieku novada, Valmieras. Audžumammas vērtēja, ka šī ir brīnišķīga iespēja, kad satikt līdzīgi domājošus cilvēkus, uzklausīt viņu pieredzes stāstus, dalīties informācijā.

Salidojumu rīko Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar nodibinājumu «Sociālo pakalpojumu aģentūra».

«Organizējam salidojumu jau trešo gadu, un ir lieliski satikties un ieraudzīt, ka acis joprojām jums ir dzirkstošas, ka bērni paaugušies, ka atkal uzkrāta jauna pieredze. Un mani tā iepriecina, ka ar katru gadu salidojuma dalībnieku skaits pieaug. Pērn šeit Līgatnē jūs bijāt 500, bet šogad jau 650,» sacīja nodibinājuma «Sociālo pakalpojumu aģentūra» valdes priekšsēdētāja Dace Blaževiča, paužot gandarījumu, ka dažādas ārpusģimenes aprūpes vēršas plašumā. Jāpiekrīt, ka galvenokārt audžuģimeņu kustības spēcināšanai, bet arī adoptētājiem tikusi lielāka artava valsts atbalsta.

BĒRNU PRIEKS un laiks, kas pagājis sirsnīgā kopā būšanā. Latvijas audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju salidojumā ģimenes satikās jau trešo vasaru pēc kārtas. Valtera Poļakova foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
5. Jūlijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri