20. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Rasa, Rasma, Maira

ViA Atvērto durvju dienu apmeklē vairāk nekā 70 interesenti

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sestdien, 6.aprīlī, Vidzemes Augstskolā (ViA) notika ikgadējā Atvērto durvju diena. Šoreiz ViA savas durvis vēra vairāk nekā 70 interesentiem - skolēniem un viņu vecākiem. Iepazīties ar studiju programmām un studiju vidi Valmierā bija ieradušies gan vidusskolu beidzēji, kas interesējās par koledžas un bakalaura līmeņa studijām, gan topošie maģistrantūras studenti.

ViA Atvērto durvju dienu apmeklē vairāk nekā 70 interesenti

Atvērto durvju dienu atklāja ViA rektores Dr.hist. Vijas Daukštes uzruna un prezentācija par studiju iespējām ViA. Turpinājumā topošajiem studentiem un viņu vecākiem bija iespēja tuvplānā iepazīties ar viņus interesējošajām studiju programmām fakultāšu radošajās darbnīcās. Fakultāšu pārstāvji interesentus iepazīstināja gan ar fakultātes piedāvātajām studiju programmām, gan rīkoja radošās aktivitātēs, kas ļāva izzināt studiju saturu un izmēģināt programmu piedāvājumu praksē.

Dienas otrajā pusē skolēniem tika dota iespēja apskatīt studentiem nozīmīgas vietas Valmierā. Kamēr vecāki kopā ar ViA vadību pārrunāja aktuālākos jautājumus par studiju vidi, skolēni varēja piedalīties aizraujošā orientēšanās spēlē, kas ļāva iepazīt ViA un Valmieru. Skolēni pabija studentu kopmītnēs, spēlēja basketbolu, izzināja bibliotēku un veica dažādus uzdevumus.

Pēc izskriešanās orientēšanās spēlē ViA ēkā skolēnus gaidīja pica no „Čili picas” un sarunas ar studentiem, kur brīvā atmosfērā varēja uzdot visus interesējošos jautājumus ViA studentiem. Skolēnus visvairāk interesēja studiju programmu saturs un pasniegšanas veids, kā arī ārpusstudiju aktivitātes- dzīve kopmītnēs, interešu klubi, sporta un atpūtas iespējas.

Valmierietis Toms atzina, ka piedalīšanās atvērto durvju dienā pilnīgi noteikti esot bijis pareizs lēmums: „Tikai apskatot augstskolu pats savām acīm Tu saproti- Tev patīk tas ko Tu redzi, vai nē. Šī diena noteikti bija vērtīga, jo uzzināju daudz jauna, kas noteikti palīdzēs vēlāk izdarīt izvēli turpmākajām studijām.”

Tāpat, dienas izskaņā tika noskaidroti ViA fotokonkursa „Studings” uzvarētāji. Kā jau solīts, trīs vispopulārāko fotogrāfiju īpašnieki, kas portālā draugiem.lv bija saņēmuši vislielāko „man patīk” skaitu, tika pie ViA sarūpētajām veicināšanas balvām. Pārsteiguma balvas saņēma Diāna Jakovčika (foto saņēmis 724 balsis), Simona Ruska (foto saņēmis 357 balsis) un Liene Virza (foto saņēmis 123 balsis). Bet fotokonkursa galveno balvu Acer planšetdatoru izlozes rezultātā saņēma Malvīne Stučka.

ViA Atvērto durvju dienā bija ieradušies interesenti gan tepat no Valmieras, gan dažādiem Latvijas novadiem. ViA apmeklēja skolēni no Rīgas, Cēsīm, Smiltenes, Jelgavas, Tukuma, Madonas, Siguldas, Balviem, Valkas, Ogres, u.c.

Atvērto durvju diena noslēdza trīs nedēļas ilgo ViA Studentu anatomiju, kuras laikā skolēniem bija iespēja „ēnot” interesējošo programmu studentus, kopīgi apmeklējot lekcijas, bibliotēku un kopmītnes, satiekoties ar studentiem un pasniedzējiem, kā arī iepazīstot Valmieru.

ViA aicina – ja nepaguvi piedalīties studiju vides izzināšanas pasākumos – sazinies ar mums ilze.miksta@va.lv un mēs Tev izstrādāsim individuālu programmu ViA iepazīšanai.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri