13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Atskan sprādziens, un mājas nav...

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ceturtdien plkst. 9.06 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Brīvības ielu Valmierā, kur, pēc sākotnējās informācijas, ēkā bija noticis sprādziens.

Atskan sprādziens, un mājas nav...

Notikuma vietā ieradās un strādāja 16 Valmieras, Strenču, Smiltenes un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji un pieci speciālie ugunsdzēsības transportlīdzekļi.

Pirmā no dienesta saņemtā oficiālā informācija liecināja, ka vienstāva ēkā ar mansardu nograndis sprādziens, kā rezultātā sagruvis ēkas jumts, mansarda stāvs un ēkas sienas. Kā iespējamais eksplozijas iemesls tika minēta gāzes noplūde no gāzes plīts vai balona. Notikumā bija cietis apmēram 79 gadus vecs vīrietis, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Sākotnējā cietušā apskate mediķiem neesot radījusi aizdomas, ka no sprādziena radītā trieciena varētu būt bojāti vīrieša iekšējie orgāni vai radušies lūzumi, taču viņš guvis sejas, roku un, iespējams, arī elpceļu apdegumu. Cietušais bijis lielā satraukuma stāvoklī un neko par notikušo nav varējis pastāstīt. Tālākai izmeklēšanai viņš tika ievietots Vidzemes slimnīcā. Var teikt, ka šis cilvēks «dzimis laimes krekliņā».

Tūlīt pēc notikušā «Liesma» aptaujāja dažus notikuma aculieciniekus.

Stāsta SIA «Neldi» īpašniece Nellija Durtiņa: «Sprādziena brīdī atrados kabinetā. Pēkšņi «Neldi» ēka notrīcēja, nesapratu, kas notiek. Troksnis bija pamatīgs! Tad mierīgi aizskaitīju līdz desmit, piecēlos un gāju skatīties. Tur jumts jau bija iebrucis, viss kūpēja. Liels ugunsgrēks neizskatījās, redzēju tikai nedaudz liesmu, kas nāca no ēkas sāniem. Domāju, varbūt jāizsauc ātrā palīdzība — ja nu kāds cietis. Bet tur jau staigāja vīri ar telefoniem. Tajā mājā dzīvoja kāds gados vecs onkulītis, viņš bieži nācis pie mums ēst. Tā cilvēkam ir liela nelaime.»

Viesnīcas «Wolmar» īpašniece Liāna Dance: «Viesnīcā dzirdējām ļoti skaļu blīkšķi. Nodrebēja logi, durvis. Neko nesapratām, jo tas viss notika pavisam īsu brīdi. Pat neapjautām, ka kaut kas tik briesmīgs noticis. Domājām, ka kāds dusmīgs cilvēks aizcirtis durvis. Gājām skatīties, bet neviena nebija. Jutāmies mistiski. Pēc desmit minūtēm braucu tajā virzienā, tad arī ieraudzīju to sabrukušo māju un daudzās dienestu mašīnas.»

Troksni dzirdējuši un satricinājumu sajutuši arī tālāk no sabrukušās mājas dzīvojošie. Painteresējāmies, vai notikušais neradīja satraukumu mazajiem bērnudārza «Ābelīte» audzēkņiem Palejas ielā. Tas izpalicis, jo cauri biezajām dārziņa ēkas sienām sprādziena radītais troksnis neesot sadzirdēts. Bērni nebija jāmierina, nodarbības notikušas ierastajā režīmā.

Par sagrautās ēkas palikušo konstrukciju drošumu lems būvinspektori. Diemžēl cietis arī dažu metru attālumā esošais īpašums. Vecā vīra kaimiņiene Iveta Boša pastāstīja, ka sprādziena laikā ģimene nav bijusi mājās un par notikušo viņai paziņojusi kaimiņiene. Aizbraucot mājās, konstatējusi, ka bojāta sēta, ar trieciena vilni izsisti logi. Bet īpašums ir apdrošināts, tā ka zaudējumi tiks atlīdzināti. Kaimiņš, ļoti jauks, labsirdīgs kungs, dzīvojis viens.

CETURTDIENAS RĪTĀ VALMIERĀ, Brīvības ielā. Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri