16. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Atklās Otro laikmetīgās mākslas izstāžu ciklu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmierā, Galerijā Laipa, Stacijas ielā 37, 13. jūlijā plkst. 19 tiks atklāts jau otrais laikmetīgās mākslas izstāžu cikls. Tas tapis sadarbībā ar Valmieras pašvaldību, informatīvi atbalsta fonds «Mākslai vajag telpu».

Atklās Otro laikmetīgās mākslas izstāžu ciklu

Otrais laikmetīgās mākslas izstāžu cikls Valmierā tiek atklāts ar Līvas Arnavas projektu «Trīsdimensionāla instalācija».

Spēja saskatīt lietas pārnestā nozīmē ir tikpat svarīga kā spēja fiziski redzēt. Tā ir spēja katrā situācijā atšķirt svarīgo no ne tik svarīgā. Ja cilvēks nespētu strukturēt apkārt esošo informāciju, nebūtu iespējams pieņemt pat visvienkāršākos lēmumus, nerunājot par padziļinātu priekšstatu veidošanu un viedokļu formulēšanu.

Tomēr, kad informācijas ir vairāk, nekā spējam to aptvert, un tā tas ir, rodas jautājums — kā atsijāt svarīgo un patieso no tā, kas tāds nav? Kā savienot redzi ar prātu?

Darbā izmantoti medicīniska rakstura tēli (redzes pārbaudes plakāta elements un autores acs tīklenes skenējums), kuri interpretēti telpā ar dimensiju, materiālu un mēroga palīdzību, tā atklājot darba tēmu — redzi kā izziņas metaforu — caur mākslas prizmu. Proti, redze ir medicīna, bet domāšana — māksla.

Līva Arnava (1996)

Uzaugusi Jūrmalā, šobrīd dzīvo un strādā Rīgā. Skolas gaitas saistās ar Rīgas Valsts 3. ģimnāziju, pēc vidusskolas iestājusies Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļā, kur apgūtas ne tikai teorētiskas zināšanas un tehniskas iemaņas, bet tādu pasniedzēju vidū kā Kristaps Ģelzis, Barbara Ābele, Kristians Brekte, Kārlis Lauders (un daudzi citi) attīstīta arī mākslinieciska un cilvēciski atbildīga domu gaita. Veidoti darbi dažādos medijos (gan ar ievirzi dizainā un arhitektūrā, gan vides mākslas objekti, instalācijas un performances), kā centrālo atstājot vides kontekstu, nereti atklājot problemātiskas vai vienkārši interesantas tēmas. Pirmā kursa laikā apgleznojusi bērnudārza fasādi Āgenskalnā, piedalījusies studentu izstādē Barselonā. Festivālā «Egļu ceļš» varēja vērot Līvas darbu «Meža miers». (Objekts veltīts 1917. gada Ziemassvētku kaujās kritušajiem latviešu strēlniekiem.)

Izstāžu cikls turpināsies līdz pat oktobra sākumam, Galerijas Laipa telpās tiks atklātas sešas jauno latviešu mākslinieku izstādes, atspoguļojot Latvijas Mākslas akadēmijas interesantākos darbus.

Ar šo projektu Valmieras Kultūras un mākslas fonds sadarbībā ar fondu «Mākslai vajag telpu» vēlas uzsvērt laikmetīgās mākslas klātesamību arī ārpus Rīgas, iepazīstinot reģionus ar jaunajiem nozares profesionāļiem.

LĪVAS ARNAVAS projekta vizualizācija. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri