19. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Melānija, Imanta

Atklāj sev Latviju

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Lielās tūrisma firmas savus piedāvājumus mēdz ietērpt skanīgos vārdos: pārsteidzošā N (reģions, novads), neizzinātā N, neatklātā N un tā tālāk. Latvijas apbraucēju pulciņš, kas kopā turas vairāk nekā 26 (!) gadus, sākumā kā dārzniecības fanu grupa, ar līdzīgiem saukļiem nemētājas, taču konsekventi tos īsteno. Braucienu iedvesmotājai un vadītājai valmierietei Silvijai Volkovai, kas šajā laikā kļuvusi par zinošu un populāru gidi, tas ir nozīmīgākais ikvasaras notikums. Braucam turp, kur tūristu mazāk, — apmēram tā. Sākotnējā ideja dzimusi vēl pirms administratīvās reformas: secīgi iepazīt visus 26 Latvijas rajonus. Bet kas tev deva: vienā reizē to nepacelsi! Viss turpinās, un šovasar tika izzināta Jēkabpils apkārtne.

Atklāj sev Latviju

«Līdz Viesītei vēl cilvēki aizbrauc, līdz Gārsenei, Kaldabruņai, tālāk jau mazākzināmas vietas. Bet Ilūkstē, Dvietē Daugavpils pusē… Jo tālāk, jo to Latvijas ceļu stāstu mazāk. Imants Ziedonis rakstīja, ka vieta ir dzīva tikai tad, kad to nosauc vārdā. Kamēr vārdus liks, Latvija būs… Mēs arī mēģinām tos vārdus paši sev atklāt, un tie ir mūsu pašu Latvijas ceļu stāsti,» teic Silvija.

AR HUMORU. Viesīte ir kādreizējais Āžamiests un sevi reprezentē ar amizantu un bezgala vitālu āža skulptūru. Mārīte respektē tradīciju — pilsētiņas viesi pieskaras āzim svarīgā vietā. Jāņos nebēdnim esot vainags galvā, bet tautā cirkulē nostāsti par izdarībām Āža krogā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
18. Augusts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri