19. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Melānija, Imanta

Atklāj jauno sezonu ar pirmiestudējumu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Izcilā amerikāņu rakstnieka Reja Bredberija zinātniskās fantastikas īsprozas darbs Elektriskā vecmāmiņa uz Latvijas skatuves tiek iestudēts pirmo reizi. Tā pirmiestudējumu uz Valmieras teātra Lielās zāles skatuves ar nosaukumu Fantočini noslēpums veido viesrežisore Jekaterina Polovceva no Maskavas ar aktrisi Elīnu Vāni galvenajā lomā. Jauniestudējuma pirmizrāde paredzēta 27. septembrī. Izrādes radošajā komandā starptautiski atpazīstami mākslinieki — scenogrāfs Emīls Kapeļušs (Sanktpēterburga), kostīmu māksliniece Agnese Kaupere, kā arī iluzionisti Dace un Enriko Pecoli. Pārējās lomās Dace Everss, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis un Rihards Rudāks.

Atklāj jauno sezonu ar pirmiestudējumu

Par topošo jauniestudējumu režisore Jekaterina Polovceva saka: «Šis stāsts ir par mīlestību, uzticēšanos, zaudējuma sāpēm un to pārvarēšanu. Par to, kā otrs tevi saprot un pieņem līdz galam.  Izrāde padara iespējamu to, kas reālajā dzīvē ir utopisks sapnis – absolūtas mīlestības un nemirstības sasniegšana.»

Izrādē pirmo reizi skanēs arī amerikāņu dzejnieka Volta Vitmena līdz šim latviski netulkotie dzejoļi.

Režisore Jekaterina Polovceva (1983) ir beigusi S. Ženovača režijas meistardarbnīcu Maskavā (GITIS), Teātra un Kino aktieru institūtu Jekaterinburgā, Tomskas drāmas režisoru skolu. Šobrīd strādā Maskavas teātrī Sovremeņņik, Puškina teātrī, kā pedagoģe darbojas S. Ženovača meistardarbnīcā režijas katedrā, kā arī Maskavas Kinoskolā. Ir 2010. gada Zelta Maskas prēmijas laureāte par teātra projektu Jaunie režisori bērniem, kā arī prēmijas Zelta saraksts laureāte par izrādi Ļevs Tolstojs. Ainas un Otrā studentu darbu konkursa laureāte par labāko aktieru ansambli.

Matīsa Markovska foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
23. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri