24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Atklāj Ģīmes dabas taku

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vakar Valmierā tika atklāta taka pie Ģīmes dzirnavu dīķa. Svinīgajā pasākumā pulcējās idejas autori, atbalstītāji, projekta realizētāji un visi interesenti. Taka veidota valsts simtgades zīmē, tāpēc stendos ir pieejama informācija par nozīmīgiem latviešiem, kas dzīvojuši pilsētas apkārtnē. Svinīgo lenti atklāšanā pārgrieza trīs Jāņi: Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, idejas autors Jānis Zemļickis un Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas direktors Jānis Rudzītis.

Atklāj Ģīmes dabas taku

Pie Ģīmes dzirnavu dīķa ir novērojama plaša dabas daudzveidība, un jaunā taka ir ērti pieejama, jo atrodas tuvu pilsētas centram. Jānis Zemļickis uzsvēra, ka reti kurai pilsētai ir tāda dabas pamatne: «Prieks, ka šī ideja nav vienai dienai. Valmierai ir tāda raksturīga iezīme, ka lietas tiek radītas ar perspektīvu nākotnē.»  Taka būs piemērota gan atpūtniekiem, gan zinātkārajiem, lai izzinātu procesus dabā.

«Dabas daudzveidība ir mūsu bagātība. Valmiera vienmēr ir centusies saglabāt balansu starp pilsētas strauju attīstību un dabas līdzāspastāvēšanu. Esmu gandarīts, ka Valmierā ir aizrautīgi cilvēki ar lielām un interesantām idejām, kas atrod īstos ceļus, īstos sadarbības partnerus, un idejas tiek realizētas. Ģīmes dabas taka ir ieguvums ne tikai skolēniem un vides entuziastiem, bet ikvienam valmierietim, lai paplašinātu redzesloku, kā arī iepazītu pārsteidzošo pasauli, kas pastāv mums līdzās,» teica domes priekšsēdētājs. Savukārt Jānis Rudzītis jaunajai dabas takai novēlēja iedibināt tradīcijas, lai notiktu regulāra rosība.

DABAS TAKAS ATKLĀŠANĀ. Jānis Ukass, Valmieras pilsētas pašvaldības Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas speciālists, iepazīstināja ar ģeodēzijas pamatiem, pastāstot par smiltīm un māliem, kas ir zemes slāņos.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri