23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Atkal palīdzēsim putniem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ziemas sākums putniem, kas uz siltajām zemēm nav aizceļojuši, ļāva justies bezrūpīgi: sniega bija maz, barībai augu sēkliņu, pat vēl slieku, citu tārpiņu bija pietiekami daudz.

Atkal palīdzēsim putniem

Nu aukstums putniņiem sāk radīt problēmas, viņi pat ir samulsuši, ka no barības klāsta, kāds tikko vēl bija, gandrīz nekā vairs nav. Tādēļ laiks atkal aktivizēties putnu draugiem un arī tiem, kas šoziem to vēl nav iesākuši, sākt putnus piebarot.

Te gan ornitologu pirmā prasība — ja putnus sākat barot, tas noteikti būs jādara līdz pavasarim. Pretējā gadījumā pie barības pieradinātie putni tiek pakļauti vēl lielākām neizdzīvošanas briesmām nekā nepiebarotie, kuri barību iemācījušies sameklēt paši. Otra prasība — putniem domātā barība nedrīkst būt sālīta!

Putniem ziemā nepieciešams daudz enerģijas, tāpēc vispiemērotākā ir barība ar augstu tauku saturu. Sauso barību — auzu pārslas, miežu putraimus, grūbas, prosu, novārītus zirņus, pupas, maizi — arī ieteicams izmērcēt taukos vai eļļā.

Eļļas dēļ lieliska barība, kas piemērota lielākajai daļai putnu, tieši ir saulespuķu sēklas, kaņepes, linsēklas. Tauki, speķis ir laba barība zīlītēm, dižraibajiem dzeņiem, dzilnīšiem un strazdiem.

Var piedāvāt vēl citus dabiskus produktus (tikai bez sāls!), putni paši izvērtēs, kas viņiem der. Piedāvāt lielā daudzumā vien sadrupinātu maizi nav ieteicams, jo tai enerģētiskā vērtība ir zema.

Kas to var atļauties, Latvijas Ornitoloģijas biedrība iesaka putnus barot ar barību «Zīlīte». No katra tās pārdotā iesaiņojuma biedrība putnu izpētes darbam saņem pusi centa.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri