20. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Bernhards, Boriss

Atkal ir cerība

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Bijušā Valmieras gaļas kombināta komplekss jau ilgus gadus stāv tukšs un kluss. Visai pamatotas cerības uz darba dunas atsākšanos šajā objektā valmieriešiem parādījās 2013. gada pavasarī, kad Krievijas kompānija GazEnergoStroi iegādājās bankrotējušajam SIA Triāls piederošo kombinātu. Krievu miljonāram Sergejam Čerņinam, GazEnergoStroi īpašniekam, Valmierā bija lieli plāni. Tika solītas jaunas darba vietas, gan atjaunojot gaļas pārstrādi, gan pievēršoties arī citiem ar ražošanu saistītiem biznesiem.

Atkal ir cerība

Viss strauji mainījās jau 2014. gadā, kad pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas Eiropas Savienība, arī tās dalībvalsts Latvija, uzsāka ekonomisko sankciju kampaņu pret Krieviju gan kā valsti, gan pret tās atsevišķiem cilvēkiem. Tā kā lielajā kaimiņvalstī ietekmīgais uzņēmējs Čerņins 2014. gada jūnijā bija kļuvis par Kremļa varai ļoti pietuvinātās Krievijas Sabiedriskās palātas locekli, arī viņš nonāca melnajā sarakstā, Čerņinam vairs nebija ļauts apmeklēt Latviju. Nelīdzēja atrunas, ka viņa bizness Latvijā nav saistīts ar Krievijas politiku un viņam vienmēr bijuši demokrātiski liberāli uzskati... Savā ziņā ģeopolitiskā situācija ietekmēja Čerņina turpmāko attieksmi pret Latvijā un arī Valmierā iecerētajiem investīciju projektiem.

Pāris gadus neko par Valmieras gaļas kombināta likteni nedzirdēja, taču bija informācija, ka krievu investori iesaldējuši savus projektus un gatavi tos pārdot. Tiesa, GazEnergoStroi par Valmieras objektu prasīja gandrīz 8 miljonus eiro...

PAGAIDĀM KLUSUMS. Valmieras gaļas kombināta centrālie vārti joprojām netiek virināti, taču viss komplekss kārtējo reizi ieguvis jaunu īpašnieku. Varbūt tagad lietas izkustēsies no vietas?

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri