19. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Atceres ugunskurs

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vidzemes internātpamatskolas kolektīvs Vaidavas ezera krastā aizdedza 1991. gada barikāžu atceres ugunskuru, katrs tajā ieliekot pagalīti un veltot labus vārdus Latvijas nākotnei.

Atceres ugunskurs

Ciemos aicinātie barikāžu dalībnieki atmiņās centās raksturot notikumu gaitu, lai izskaidrotu tā laika vēsturisko situāciju. Pasākumu vadīja un par savu dalību barikādēs stāstīja Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzeja vadītāja Inese Birzkope. Par cilvēku pašaizliedzību, drosmīgo rīcību un izlēmību runāja Vaidavā dzīvojošais Jānis Gustsons, kurš pats visas Latvijas aizstāvēšanas dienas pavadījis nepārtrauktā saspringumā kā Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošs darbinieks, izpildījis dotos uzdevumus, riskējot zem apšaudes ugunīm.

Kopā ar skolēniem, skolotājiem un skolas darbiniekiem bija Vaidavas muzeja vadītājs, barikāžu dalībnieks Vismants Priedīte. Viņš noskaidrojis vairāk nekā simt to vaidaviešu vārdus, kuri piedalījās Latvijas aizsargāšanā barikāžu dienās.

Ka katra  sirds un prāts pieder dzimtajai Latvijai, ka par savu valsti gribas uzzināt vēl vairāk, apliecināja vēlēšanās turpināt tikšanos ar J. Gustsonu un V. Priedīti.

ATMIŅĀS kavējas Jānis Gustsons.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
25. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri