Atbalsta talantīgos un apņēmīgos

- 22.Jūlijs, 2016
Pilsētās un novados

Valmieras 2. vidusskolas audzēknis Savēlijs Suharževskis atzīts par vienu no pieciem uzvarētājiem  konkursā Diena kā piedzīvojums, ko organizēja Narvesen.

Balsošana par konkursa dalībniekiem notika mājaslapā www.narvesen.lv/piedzivojums, pieteikumus izskatīja un izvērtēja konkursa žūrija. Noteikti pieci jaunieši, kas saņems finansējumu savu sapņu un ieceru piepildīšanai. Dalībai pieteicās 44 jaunieši no visas Latvijas vecumā no 15 līdz 20 gadiem, no kuriem žūrija izvēlējās 24 pieteikumus. Katrs no tiem cīnījās par finansējumu 2000 eiro apmērā sava izaugsmes potenciāla apgūšanai, talantu attīstībai un ieceru īstenošanai. Tā bija iespēja pierādīt sevi mākslas, mūzikas, zinātnes, sporta, moderno tehnoloģiju un citās jomās. Piecu labāko un pārliecinošāko pieteikumu autori pa vienam no katra Latvijas reģiona saņems līdz 2000 eiro finansējumu sava talanta attīstībai un ieceru īstenošanai.

Vidzemē uzvaru izcīnīja septiņpadsmitgadīgais triatlonists no Burtnieku novada — Savēlijs Suharževskis. Viņš grib uzlabot savu sniegumu un piedalīties Eiropas triatlona kausa sacensībās, tāpēc saņemtos līdzekļus izlietos sagatavošanās treniņnometnei un dalībai sacensībās. Savēlijs šajā sporta veidā nopietni trenējas un gūst panākumus jau kopš Vaidavas triatlona 2010. gadā, piedalījies daudzās prestižās sacensībās Latvijas junioru izlases sastāvā. 2015. gadā līdzīgā konkursā Valmieras novada fonda Izcilību programmā viņš saņēma atbalstu, lai piedalītos Eiropas kausa izcīņas sacensībās Turcijā, kur izcīnīja 16. vietu.

Kurzemē par uzvarētāju kļuva skrējējs no Aizputes Artūrs Niklāvs Medveds, kurš ar skriešanu nodarbojas jau 6 gadus un vēlas nākamgad doties uz Eiropas čempionātu U18 grupā, Latgalē — Raivis Isakovičs, kurš sapņo kļūt par videooperatoru. Zemgalē par uzvarētāju kļuva Dāvis Vāceris, kas aizraujas ar informātiku un matemātiku un vēlas kļūt par informātikas tehniķi. Par Rīgas reģiona uzvarētāju kļuva tramplīnlēcēja no Ogres Šarlote Šķēle, pirmā meitene Latvijā, kas nodarbojas ar tramplīnlēkšanu.

Organizatori sirsnīgi pateicas visiem, kas jau atbalstījuši jauniešu sapņu realizāciju, ziedojot līdzekļus Narvesen veikalos, un piebilst, ka ziedot jauniešu ideju realizēšanai vēl ir iespējams līdz 15. augustam visās Narvesen veikala tipa tirdzniecības vietās.