24. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

ASV televīzijas producente veiksmīgi iemūžinājusi "Latvijas brīnumus". Pabūts arī Valmieras pusē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Populārā TV raidījumu producente, autore un vadītāja Ešlija Kolbērna (Ashley Colburn) divās nedēļas mūsu valstī uzkrājusi daudz spilgtu iespaidu, lai tajos dalītos ar skatītājiem ne tikai ASV, bet arī citās zemēs.

Ešlija Kolbērna (no kreisās) kopā ar Valmiermuižas alus darītavas vēstnesi Elīnu Megni.
Ešlija Kolbērna (no kreisās) kopā ar Valmiermuižas alus darītavas vēstnesi Elīnu Megni.

Jau pirmajā ierašanās dienā Kalifornijā dzimušo amerikānieti patīkami pārsteigusi cilvēku atsaucība, svešvalodu prasme, ielu muzikanti Rīgā un internets, kurš esot visur.

Kaut gan TV producente okeānu bija šķērsojusi daudz reižu un Eiropu pazīst it labi, līdz Latvijai un Baltijai viņa nekad nebija nonākusi. Ešlija Kolbērna nebija apmeklējusi arī nevienu bijušo PSRS republiku, un tāpēc viss viņai Latvijas brauciena laikā šķita interesants un dziļākas izpētes vērts.

„Ashley Colburn Production” Latvijā strādāja ar Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA), Gaujas Nacionālā parka klastera, Liepājas pilsētas domes un nacionālās lidsabiedrības „airBaltic” atbalstu. Vizītes sagatavošanā lielu ieguldījumu sniedza arī „LiveRiga”. TV komanda tuvāk iepazinās ar Rīgu, daudz laika veltīja Liepājai un vizītes beigu daļa aizritēja Siguldas pusē.

Darba plāns bija blīvi piepildīts un strādāts tika spraigi. Liepājā TV komanda apskatīja Karostas cietumu un tās viesnīcu, kas atzīta par vienu no dīvainākajām pasaulē. Vēju pilsētā Ešlija Kolbērna ieraudzīja garākās dzintara krelles un vecākās mehāniskās ērģeles Sv. Trīsvienības baznīcā. Ciemiņi iejutās seno kuršu dzīves veidā un mielojās ar vietējo maltīti - Liepājas menciņu u. c.

Ne mazums saistoša amerikānietei tika piedāvāts Rīgā - mākslas muzejs „Rīgas Birža”, Jūgendstila muzejs un jūgendstila arhitektūras mantojums, koncerts Domā, Vecrīga, Centrāltirgus, restorāns „Bibliotēka nr. 1”, „Trīs pavāru restorāns” u. c.

Vidzeme filmētājus sagaidīja ar Līgatnes papīrfabrikas ciemu, „Aerodium”, „Tarzānu”, putojošu miestiņu „Valmiermuižas alusdarītavā” u. c. Filmu zvaigznei līdzīgā Ešlija pat izlēca ar gumiju no trošu vagoniņu Gaujas senlejā.

Vēsture, kultūra, tradīcijas – tālie viesi bija nenogurdināmi visu apskatīt un iepazīt.  Pēc Kalifornijas un Viduseiropas Ešlijai Kolbērnai Latvijas zeme šķita ļoti plakana, bet skati esot jauki un mežs – brīnišķīgs. Par pavasari, protams, nav pat ko piebilst, jo tas viņas uzturēšanās laikā bija sevišķi skaists – saulains, zaļš un ziedošs.

Amerikāniete priecājās, ka varējusi iepazīt Latviju tik plašā amplitūdā – no Liepājas līdz Gaujas Nacionālajam parkam. Viņasprāt, ceļojot pa kādu valsti, vienmēr jāapskata ne tikai galvaspilsēta, bet arī citas vietas, jo tikai tad var iepazīt šo zemju cilvēkus un tradīcijas.

Producenti gluži cilvēciski vairākkārt pārsteidza daudzviet pamestās tukšās ēkas (vecās rūpnīcas un Karaostas nami), taču, pēc viešņas vārdiem, tās neesot negatīvas emocijas, bet kā cilvēkam bez mūsu vēsturiskās pieredzes vairāk gan nesapratne.

Rīgā viņai patika modernā virtuve, kas apvieno vietējos produktus ar Eiropas līmeņa pavārmākslu. Šefpavāru Mārtiņu Sirmo viņa sastapa pat divreiz – Liepājā abi kopā baudīja zivju saldējumu, bet Rīgā no sausā ledus gatavoja piena kokteili.

Pabeidzot darbu Latvijā, Ešlija Kolbērna izteica cerību, ka viņas raidījums atvedīs uz mūsu valstī aizvien vairāk tūristu, īpaši, no ASV. Pēc viņas domām, mums ir daudz kā tāda, ko var  piedāvāt tūristiem. Tūrisma produkti un pakalpojumi visā Latvijā esot augsti attīstīti un dod iespēju  izbaudīt labi saglabātas senču tradīcijas un paražas. Viņa pati, piemēram, Rucavā izmēģināja roku sviesta kulšanā.

Ešlijas Kolbērnas vecāki pēc sociālajos tīklos redzētajām bildēm jau ir nolēmuši Latviju iekļaut savā šā gada Eiropas ceļojuma maršrutā. Vairāki paziņas esot interesējušies par iespēju atbraukt uz Latviju ar ģimeni, un tas, ka nav nepieciešama vīza, viņus patiesi iepriecinājis.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Marta Tomase sadarbību ar amerikāņu producentu firmu raksturo kā ļoti patīkamu: “Viņi bija augsta līmeņa profesionāļi - strādāja, precīzi ievērojot laika grafiku, un ar patiesu aizrautību.

Ešlijas Kolbērnas veidotais ceļojumu raidījumu cikls „Wonders of the World” jeb „Pasaules brīnumi”, ir iecienīts ne tikai Savienotajās Valstīs, bet arī daudzās citās zemēs, kur noslēgta vienošanās par tā demonstrēšanu, piemēram, Polijā, Bulgārijā un Slovēnijā. Ne mazāk populāra ir producentu grupas „Ashley Colburn Production” raidījumu sērija „TAKEOFF”, kas tiek rādīta kabeļtelevīzijas kanālā „Wealth TV”. Kopumā šobrīd „Ashley Colburn Production” raidījumus skatās apmēram 100 miljoni cilvēku.

Pēdējo triju gadu laikā Ešlijas Kolbērnas firma sagatavojusi raidījumus par 25 valstīm, no kuriem vairāki izpelnījušies starptautiskas balvas. Prestižo ASV televīzijas balvu „Emmy” 2010. gadā saņēma videostāsts par Horvātiju, bet otro reizi „Emmy” balva „Ashley Colburn Production” tika piešķirta par inku pilsētas Maču Piču atspoguļojumu videostāstos.

Sižeti kopumā par Latviju būs 52 minūtes gari. Raidījumu montāža ilgs apmēram divus mēnešus, un tie varētu parādīties ēterā agrā rudenī.

Radošajā komandā Latvijā kopā ar Ešliju Kolbērnu strādāja operators un skaņu režisors.

„Ashley Colburn Production” vizīte Latvijā notika no 12. līdz 26. maijam, lidojumu uz mūsu valsti un atpakaļ nodrošināja nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”, vizītes sagatavošanā un norisē lielu finansiālu un citādu ieguldījumu deva Gaujas Nacionālā parka klasteris un Liepāja. TAVA finansējums tika segts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri