Asiņains finišs BBL čempionātā

10.Marts, 2017

Tieši tāds, Jāņa Kaufmaņa pārsistās lūpas asinīm slacīts, mūsu basketbolistiem trešdien sanāca šosezon pēdējais mačs Triobet BBL čempionātā, kur valmierieši, Latvijas čempioni un šīs sezonas BBL kausa ieguvēji, apstājās jau ceturtdaļfinālā, netiekot pāri Lietuvas patlaban ceturtās komandas Vytautas uzliktajai barjerai. Divu maču summā leiši mūsējos vinnēja, kā mēdz teikt, bez variantiem — 166:145.

Valmiera/ORDOVytautas 74:64 (23:17, 14:15, 14:15, 23:17)

Tik simetriska statistika pa ceturtdaļām gadās reti! Mājiniekiem trešdienas mačā labāks sākums un pārliecinošākas beigas, svinot uzvaru otrajā kaujā, taču šoreiz ne ceturtdaļfināla karā, ko faktiski vinnēja leiši jau pēc pirmās kaujas, kurā savus pretiniekus Prienu hallē bija samaluši miltos.

No Lietuvas valmierieši bija pārveduši pašu sapelnītu mīnus 31, tāpēc atbildes spēlei bija vien prestiža raksturs. Sākuši ar Laksas un Bērziņa sarūpētu 6:0, mājinieki turpinājumā izšķērdēja vairākas lieliskas punktu gūšanas iespējas, ļaujot viesiem attapties. Leiši arī Valmierā rādīja savu lielisko uzbrukumu, izvelkot ārā uz vienu savējo mazo jau pie zonas perimetra trīs mājinieku aizsargus, divmetriniekus ieskaitot, un iespēlējot zem groza vientulībā palikušajam garajam spēlētājam bumbu rokās  drošiem 2 punktiem! Šādā veidā Vytautas savā laukumā konsekventi apstrādāja viesus visā mača garumā, kamēr trešdien jau pēc dažiem precedentiem Uvis Helmanis beidzot savējiem prata iestāstīt, kā pareizi rīkoties aizsardzībā.

PELNĪJIS ATZINĪBU. Valmieriešu 15. numurs spānis Rinalds Mālmanis bija viens no tiem retajiem mūsu komandas spēlētājiem, kurš gan Prienos, gan Valmierā sev atvēlēto laiku nocīnījās ļoti lietderīgi, pie tam savas punktu gūšanas iespējas realizēja 100%: divpunktu metieni 2/2, soda metieni 6/6. Edgara Vaivada foto