22. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Tamāra, Dziedra

Arī vietējās bietes apdraudētas!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Arī vietējās bietes apdraudētas!

Ieilgušā sausuma un karstuma negatīvo ietekmi jūt ne tikai lopkopji, lopbarības krājumus gatavojot, vai graudkopji, jauno ražu vācot un par ziemāju sēju vienlaikus domājot, bet Latvijai netipiskos laika apstākļus sāpīgi izjūt arī vietējo dārzāju audzētāji. Nākas dzirdēt, ka daudzviet reģionos esot lauki, kur jau iznīkuši kāposti, selerijas, bietes vai citi laukaugi.

Arī mūsu saimniecībā «Mežiņi» Rencēnu pagastā jau gadiem dārzājus audzējam paprāvās gan segtajās, gan arī atklātajās platībās. Daudz no izaugušā regulāri paši pārdodam Valmieras tirgū, kur mums ir jau gadiem uzticami kundes. Daļu produkcijas pārstrādājam paši savā pārstrādes cehā.

Daudzi, satiekot mūs tirgū, šajās dienās vaicā: «Kā ar jūsu dārzāju laukiem?» Atbildu: «Nu, diemžēl nekā!» Ļoti daudz tirgum un pārstrādei parasti audzējam sarkanās galda bietes, kas allaž ir pircēju pieprasītas. Tad nu šovasar — žēlums par bietēm! Ap Jāņiem, kad bija lietutiņš, tās skaisti saņēmās, likās, būs jau labi, bet tagad — kalst laukā! Kas turas pretī un vēl nenokalst, tam savukārt jāpiedzīvo pamatīgs kukaiņu uzbrukums.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
3. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri