20. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Bernhards, Boriss

Arī Sanktmoricā labāko trijniekā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Oskars Ķibermanis ar kolēģiem arī vienīgajā dabīgi veidotajā Pasaules kausa bobslejā tūres trasē – Sanktmoricā (Šveicē) nelika vilties pie viņu panākumiem jau pieradušajiem līdzjutējiem gan trases malā, gan pie TV ekrāniem šeit pat Latvijā.

Arī Sanktmoricā labāko trijniekā

Ar dzimtās puses spēku – Valmieras būvniecības firmas SIA «Woltec» atbalstu Latvijas bobslejam – Oskars šīs sezonas iesākto aizvadītās nedēļas nogalē turpināja ar divām bronzas godalgām. Divniekos kopā ar Matīsu Mikni vienīgā Latvijas ekipāža pēc pirmā brauciena ierindojās otrajā vietā – 0,22 sekundes zaudējot vien izcilajam vācietim Frančesko Frīdriham un par deviņām sekundes simtdaļām apsteidzot viņa tautieti Johanesu Lohneru. Otrajā vēl viens teicams brauciens padevās Frīdriham, tikpat labs arī Lohneram, kas kopvērtējumā ļāva viņam par 11 sekundes desmitdaļām apsteigt arī rencēnieti, kuram otrajā mēģinājumā trešais labākais laiks.

Ar šādu pašu vietu sadalījumu noslēdzās arī četrinieku sacensības. Atkal ar atrāvienu pirmais Frīdriha četrinieks, kam sekoja Lohnera un Ķibermaņa ekipāžas (Miknis, Helvijs Lūsis, Jānis Strenga). Pēc pirmā brauciena mūsējie ieņēma sev netipiski zemo astoto vietu, bet, otrajā uzrādot otro labāko finiša laiku, spēja pakāpties līdz godalgotajam trijniekam. Līdz Lohneram mazo Osi šķīra vien divas sekundes simtdaļas, bet Frīdriham divu braucienu summā tika zaudēts nedaudz vairāk kā pussekundi – 0,53 sekundes.

Latvijas izlases trenerim Sandim Prūsim savā komentārā LTV7 tiešraidē atkal nācās nopūsties: «Jā, te it kā vairs nav Eiropas Savienība, bet tik un tā Frīdrihs ātrākais.»

Pasaules kausa izcīņā nu aizvadīti seši posmi, atlikuši vēl divi – Leikplesidā (ASV) un Kalgari (Kanāda). Stabils līderis kopvērtējumā ar 1310 punktiem ir Frīdrihs, otrais Lohners (1237) un trešais joprojām Ķibermanis (1214).

Tagad sacensību kalendārā neliels divu nedēļu pārtraukums, sportisti atgriezīsies mājās un tad dosies uz Ziemeļameriku.

Jāpiebilst, ka skeletona sacensībās Šveices posmā uz starta slimības dēļ neizgāja mazsalacietis Ivo Šteinbergs.

OSKARS ĶIBERMANIS latviešu bobsleja sacensību sekotājus šosezon pieradinājis pie stabili augstiem rezultātiem. Viestura Lāča/IBSF foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri