15. Augusts, 2018
Vārda dienu svin: Dzelde, Zenta, Zelda

Arī franči steidzas...

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kamēr Rūcamlapa sliecas domāt, ka autoparka pilnīga elektrifikācija jebkurā pasaules valstī vēl labu laiku būs bagātu ļaužu ekskluzīva izprieca, tikmēr elektrisko novitāšu cienītāji pamazām to bluķi mēģina velt uz priekšu.

Arī franči steidzas...

Eiropā līderos patlaban izvirzījušies franči, kuri Normandijas, šķiet, pazīstamākajā lielpilsētā Ruānā uzsāks projektu ar autonomās vadības elektriskajiem spēkratiem, kas klientiem būs pieejami pēc pasūtījuma.

Rouen Normandy Autonomous Lab projekta partneri uzsāk īstenot Eiropā pirmo eksperimentālo servisu pēc pieprasījuma uz vispārējās lietošanas ceļiem, izmantojot autonomās vadības elektriskos spēkratus. Šis ir Eiropā pirmais šāda veida pakalpojums, kas uzsākts pēc oficiālās vienošanās parakstīšanas ceremonijas. Projekts Rouen Normandy Autonomous Lab ar 11 miljonu eiro budžetu ir viens no programmas Smart City reģionālajiem eksperimentiem, kas ir grupas Caisse des Dépôts lolojums. No projekta budžeta 60% nāk no privātajiem investoriem, bet 40% tiek finansēti no sabiedriskā sektora.

Ruānas iedzīvotāji būs pirmie Eiropā, kuriem būs pieejams mobilitātes serviss pēc pieprasījuma. To nodrošinās pieci elektriskie spēkrati, kas pārvietosies pa parastiem valsts ceļiem. Autoparks sākumā sastāvēs no četrām Renault ZOE elektriskajām automašīnām, kas aprīkotas ar Renault un Transdev tehnoloģijām, no kurām pēdējā izstrādāta sadarbībā ar Delphi, Esigelec un citiem Normandijas uzņēmumiem. Vēlāk autoparku papildinās vēl viens spēkrats ar Transdev tehnoloģijām. Šie elektriskie spēkrati kursēs pa trijiem maršrutiem, kuros būs 17 stacijas, 10 kilometru rādiusā Ruānas Madrijē tehnopolē. Izmantojot atbilstošu viedtālruņa aplikāciju, katrā no 17 stacijām, kas izvietotas uz trijiem ceļiem, pasažieri pēc vajadzības varēs pieteikt pakalpojumu.

Pēc izmēģinājuma perioda, sākot no 2018. gada pavasara uz diviem gadiem, šāda veida elektroautomobiļu serviss tiks piedāvāts kā sabiedrisks pakalpojums.

FRANČU BEZPILOTA ELEKTROTAKSIS. Renault ZOE. Foto no Eurocom Worldwide

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Oktobris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri