20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Ar zāļu pušķi pusdienās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

19. jūnijā Valmieras muzeja Pilskalna mājas ārstniecības un garšaugu dārziņā un palīgēkā noritēja tikšanās ar ārstniecības augu zinātāju un audzētāju Zeltīti Kavieri. Šādas tikšanās jau kļuvušas par tradīciju, tās norisinās katru mēnesi. Tikšanās laikā Zeltīte dalījās savā pieredzē un zināšanās par augu izmantošanu un īpašībām.

Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība
Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

Semināra laikā Zeltīte klātesošos izglītoja par Latvijas pļavās sastopamajiem augiem, izceļot to ārstnieciskās īpašības. Lai apmeklētāji gūtu labāku priekšstatu, tika demonstrēti ārstnieciskie augi, kā arī parādītas auga daļas, kuras visefektīvāk izmantot tēju, uzlējumu, tinktūru, sīrupu vai vannu un pirtsslotu pagatavošanai.

Daži ieteikumi no ārstniecisko augu izmantošanas:

Piparmētra – lieto kā garšvielu šašlika pagatavošanai, putrām, gatavojot mohito, tējas, salātus. Vislabāk kaltēšanai vākt tieši šobrīd.

Āboliņi – izmanto tējas, sīrupa un tinktūras pagatavošanai. Nomierina, palīdz pret klepu, sirds slimībām, asinsspiediena svārstībām.

Rudzupuķes – izmanto tējās, uzlējumos un kompresēs. Ļoti vērtīga nieru, sirds, acu slimībām. Rudzupuķu nolējumā samitrinātu drāniņu klāj uz acīm – tas palīdz novērst grumbiņas.

Naudulis – izmanto tējās, kā arī salātos, kopā ar olu, zirnīšiem, lokiem. Aizsargā no vīrusiem.

Skābenes – iesaka ēst daudz svaigā veidā. Dziedē un stiprina kaulus, cīpslas, īpaši pēc traumām.

Lupstājs – to saberzējot rokās un iesmērējot ādā, nekož odi

Virza – lieto salātos, tējā. Pazemina asinsspiedienu. Svaiga virza saberzta noņem odu, bišu un citu kukaiņu kodumu niezi.

Mīkstā madara – der vēža, ādas, aknu slimību ārstēšanai. Izmanto tēju, pirtsslotu, vannu, komprešu pagatavošanai. Padara ļoti mīkstu ādu.

Kosa – palīdz nieru slimību ārstēšanai, spiediena pazemināšanai. Pagatavo kosas novārījumu, iemērc tajā palagu, ieritinās palagā un apsēžas siltā vietā – šādā veidā kosa ļoti labi no organisma uzsūc radiāciju. Drīkst lietot tikai kosas ar zariņiem uz augšu.

Dadžu lapas – lieto, lai novērstu sāpes sprandā, locītavās, sasitumos. Pirms lietošanas lapu izrullē, līdz kļūst vijīga un mitra, tad novieto uz sāpošās vietas.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri