Ar uzvaru pār Rēzekni valmierieši atgriežas līderu godā

- 29.Augusts, 2017

Komanda.lv 1. līgas čempionāta 17. kārtas spēlē VALMIERA GLASS VIA futbolisti sestdien J. Daliņa stadionā ar 5:3 (1:1) uzvarēja Rēzeknes FA/BJSS, izcīnot 11. uzvaru sezonā un piekto pēc kārtas. Šajā kārtā klupienu piedzīvoja valmieriešu vieni no diviem konkurentiem cīņā par turnīra troni — Grobiņa, kas ar 4:5 kapitulēja tukumniekiem. Pie samocītas uzvaras toties tika Olaine, tā turnīra tabulā nonākot līdzās Grobiņai.

Spēlē ar rēzekniešiem galvenie notikumi risinājās otrajā puslaikā — pirmais beidzās uz neizšķirta nots: vispirms rezultātu atklāja viesi (Dmitrijs Silovs 22’), laukuma saimnieki atbildēja ar Alvja Dubova precīzi izpildītu 11 metru soda sitienu 34. minūtē. Drīz pēc atgriešanās no ģērbtuvēm — spēles 47. minūtē vadībā valmieriešus izvirzīja Valts Jaunzems, piecas minūtes vēlāk viņam piebalsoja viņa jaunākais brālis Alvis — jau 3:1. Vārtu birumu turpināja Niks Savaļnieks, atzīmējoties 60. minūtē, un komandas kapteinis Mārcis Ērglis, kas guva vārtus spēles 71. minūtē — 5:1. Mača pēdējās minūtēs gan rēzeknieši sasparojās — vispirms 81. minūtē otros vārtus savai komandai guva Ņikita Dobratuļins, bet 86. minūtē jau trešos Deniss Solovjovs. Īsi pirms spēles fināla svilpes sarkano kartīti nopelnīja Niks Savaļnieks, kas pēc spēles tiesneša Jevgēnija Vasjukova prāta auta izspēlē izrīkojās nesportiski attiecībā pret pretspēlētāju. Šī kartīte valmieriešiem var izmaksāt gana dārgi — gaidīsim Latvijas futbola federācijas disciplinārlietu komitejas sēdes slēdzienu. Skaidrs, ka Niks pilnīgi noteikti izlaidīs nākamo spēli ar Olaini un varbūt pat ar Preiļiem. Jāteic, ka šī spēle izvērtās visai asa — pa abām komandas nopelnīja sešus dzeltenos plāksterus.

Šīs nedēļas nogalē Gata Ērgļa padotie nespēlēs, atkal laukumā futbolisti dosies 10. septembrī J. Daliņa stadionā pl. 18 pret ambiciozajiem Olaines komandas pārstāvjiem.

VALMIERA GLASS VIA — Rēzeknes FA/BJSS 5:3 (1:1)

Vārti: Dubovs 34’ (no 11 m.s.s.), V. Jaunzems 47’, A. Jaunzems 52’, Savaļnieks 60’, Ērglis 71’ — Silovs 22’, Dobratuļins 81’, Solovjovs 86’

Brīdinājumi: Pallo 28’, Bankavs 39’ — Brīvers 27’, Ščavinskis 39’, Dobratuļins 70’, Kraičinskijs 84’

Noraidījumi: Savaļnieks 90’+4’

Sastāvi: Arnavs (v), Sietiņsons, Cipe, Miķelsons (65’ Zariņš), A. Jaunzems (73’ Ģērmanis), V. Jaunzems, Pallo (68’ U. Bērziņš), Bankavs (55’ Zvirbulis), Ērglis (k), Savaļnieks, Dubovs (63’ Lūsiņš) — Fedorenkovs (v), G. Silagailis (k), Kraičinskijs, Brīvers, Rogozins (80’ Bastrikins), Sprukts (54’ Solovjovs), Ščavinskis (74’ Korsaks), Džabajevs, Silovs, Ivenkovs, Dobratuļins.

Spēles tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs

GATIM ĒRGLIM šajā sezonā, lai arī komanda joprojām cīnās bez zaudējumiem, viegli neklājas, jo arī pretinieki zaudējumus īpaši nepazīst, ja neskaita Grobiņas pēdējā laika klupienus.