18. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Ilona, Adelīna

Ar skatu no Singapūras

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Iepazīstoties ar Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma viesu sarakstu, viņš nezin kāpēc man iekrīt acīs pats pirmais. Laikam jau tāpēc, ka pārstāv valsti, kuru itin bieži prominenti Latvijas pašmāju biznesa vīri min kā piemēru straujai un pārliecinošai ekonomiskai attīstībai. Esiet pazīstami — OLAVS RITENIS, latviešu uzņēmējs no Singapūras kompānijas Ventures International Group.

Ar skatu no Singapūras

Sāksim ar iepazīšanos.

Esmu latviešu izcelsmes uzņēmējs, kas dzīvo un darbojas Singapūrā.

Vai jums nav saistība ar to Jāni Riteni, kurš atjaunotajā Latvijas Republikā savulaik bija labklājības ministrs?

Tas ir mans tēvs, jā.

Kas ir jūsu bizness?

Mēs palīdzam mūsu klientu firmām ar investīciju piesaisti, mums ir investoru tīkls Singapūrā un vispār Āzijas reģionā. Mēs arī palīdzam uzņēmumiem, kas grib iesākt savu biznesu Āzijā, ienākt Āzijas tirgū, lietojot Singapūru kā vārtus.

Jūsu mītnes zemi Singapūru mēs Latvijā uzskatām par veiksmes stāstu pasaulē. Nesen dzirdēju sakām, ka Singapūra — tā ir mazītiņa zeme ar milzīgi lielām iespējām. Vai tas tiešām tā arī ir?

Jā, tas tiešām tā ir, to es varu apgalvot! Singapūrai ir ne tikai mazāka teritorija nekā Latvijai, bet arī mazāk resursu, tur nav nekā no tā, ko varētu saukt par dabas resursiem. Bet viņiem ir cilvēki, gudri cilvēki. Viņiem ir inovācijas, viņiem ir drosme kaut ko darīt pasaules tirgū. Un tādā veidā pēdējos piecdesmit gados, kopš Singapūra kļuva par neatkarīgu valsti, singapūrieši izveidojuši sev tādu situāciju, ka viņi ir līderi daudzās lietās. Šodien Singapūra ir bagāta valsts, tai ir liels bizness ar citām valstīm ne tikai Āzijas reģionā, bet arī pasaules mērogā, kur viņi tiek augstu novērtēti. Jā, viņiem nav īstas demokrātijas, tas arī palīdz.

LAI REDZ, KA ESMU VALMIERĀ! Olavs Ritenis bildei fonam izvēlas skatu uz Svētā Sīmaņa baznīcu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
4. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri