17. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Oļegs, Vineta

Ar reformatores skatu uz lietām

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Burtnieku novada pašvaldības SIA BN Komforts ir uzņēmums ar daudzām funkcijām, kuras ikdienā daudzi novadā dzīvojošie jūt sniegto pakalpojumu veidā. Uzņēmuma valdē ir divi cilvēki – novada pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Kļaviņš un INETA MATVEJEVA, arī uzņēmuma vadītāja diendienā. Ar viņu, par savu varēšanu pārliecinātu sievieti ar tehnisko izglītību un ar krampi, šodienas saruna Burtniekam.

Ar reformatores skatu uz lietām

DŪMENIS KŪP, TĀTAD SKOLĀ SILTI. Ārpusē pie Burtnieku Ausekļa pamatskolas katlumājas jau uzstādīts mūsdienīgs granulu rezervuārs, šajās dienās iekšpusē tiks uzstādīts arī jaunais apkures katls. Pa to laiku kurinātāji ar vēl atlikušajām laikus sagādātās malkas rezervēm baro veco katlu, gādājot skolai siltumu. Šis katls paliks savā vietā – blakus jaunajam – arī vēlāk, tā teikt, avārijas situācijas likvidēšanai... Tieši tāds pats variants – ar jauno katlu darbā un veco rezervē – tiks realizēts katlumājā Burtnieku centrā. G. Vīksnas foto

Cik ilgi jau esat amatā?
BN Komforta valdes locekļa – es nekad neesmu uzskatījusi, ka amatam ir jāpakārtojas dzimtei, – amatā esmu no 2017. gada 29. decembra. Jau astoņus mēnešus.
BN Komforts ir ļoti nopietns, teikšu pat, izteikti vīrišķīgs saim-niecisks uzņēmums, kurā katrs no iepriekšējiem tā vadītājiem ļoti ilgi vis savā amatā neaizkavējās... Pieļauju, katrs no viņiem citu iemeslu pēc. Vai jums nebija bail riskēt? Varbūt to atļāva iepriekšējā dzīves pieredze...
Jā, to atļāva mana iepriekšējā pieredze. Iepriekš strādāju uzņēmumā Alojas novada saimniekserviss, kas ir ļoti līdzīgs pēc darbības nozares, arī komunālo pakalpojumu sniedzējs. Savulaik Alojā gan man tas bija izaicinājums, jo es toreiz mēģināju startēt pilnīgi jaunā nozarē. Taču mani ieintriģēja sludinājums, kurā bija rakstīts, ka vajadzīgs uzreiz divu uzņēmumu reorganizācijas vadītājs... Es, pēc dabas diezgan revolucionārs cilvēks, domāju, ka varētu šo reorganizāciju veikt. Jo apmēram zināju, kā to darīt no savas iepriekšējās pieredzes uzņēmumā Lattelecom, kur arī ļoti optimizēja un pārkārtoja procesus. Es tur savulaik vairākās nozarēs esmu strādājusi, mēģinājusi visu salikt tā, lai darbs būtu maksimāli efektīvs. Tāpēc man šķita, ka varētu likt lietā arī savu redzējumu un pieredzi. Tas man Alojas novada saimniekservisā arī izdevās. Man tur bija līgums uz trim gadiem, pēc tā darbības beigām es līgumu neturpināju, jo man ļoti gribas, ka man ļauj strādāt... To esmu vienmēr uzsvērusi, un patlaban man šķiet, ka šajā uzņēmumā man ļauj strādāt (smaida). Tas man ļoti patīk un motivē darīt lietas tālāk.
Seši pagasti, sešas galvenās – ūdensapgāde, kanalizācija, siltuma ražošana un piegāde, ēku apsaimniekošana, pilsētvides uzturēšana – darba jomas, ja apstājamies pie kapu apsaimniekošanas kā pēdējās būtiskākās... Plašs darba lauks ar visai dažādu specifiku. Vai jums, dāmai, to visu pārraudzīt nav grūti?
Mana iepriekšējā pieredze rāda, ka nav grūti. Vai svarīgi, ka visu pārrauga dāma vai kungs, tas atkarīgs no cilvēka īpašībām. Kā viņš grib to sasniegt, vai viņš grib tajā visā iedziļināties ļoti dziļi vai arī grib tikai no virspuses paskatīties, kur tā nozare nav  stabila, un tur vairāk pievērsties... Pieņemu, ka sākotnēji tev jāiziet visam cauri, lai tu saprastu, kas ir kas. Pēc tam jau vari vieglāk to visu menedžēt, skatoties, kur notiek svārstības, kur notiek uzlabojumi, kurus tu esi redzējis, kurus vajag ieviest, un kur nenotiek uzlabojumi, kurās vietās bišķiņ vairāk klāt jāpiestāv... Jā, mans darba lauks ir plašs!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
4. Oktobris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri