Ar plašāku skatījumu uz mentora pienākumiem un iespējām

- 18.Decembris, 2017
Pilsētās un novados
Portālā

«Strādāt ar Eiropas brīvprātīgā darba (EBD) jauniešiem, kuri darbojas Rūjienas Senioru mājā, ir ārkārtīgi interesanti un vērtīgi, tomēr mēdzam arī saskarties ar dažādām problēmām un meklēt tām neierastus risinājumus, kas reizēm šķiet izaicinoši. Tāpēc, daudz nedomājot, saskaņoju atvaļinājumu un atsaucos uz Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras aicinājumu piedalīties mentoru apmācībās Lietuvā,» stāstījumu par Erasmus+ projekta ietvaros īstenotām apmācībām sāk to dalībniece, Ķoņu pagasta bibliotekāre un kultūras dzīves vadītāja EGITA PODNIECE. «Apmācību kurss Learning in EVS norisinājās netālu no Traķiem. Tajās piedalījās mentori, jaunatnes darbinieki un citi EBD iesaistītie no visām trim Baltijas valstīm, un tas deva iespēju ieraudzīt atšķirības tepat starp kaimiņu pieredzēm un smelties lieliskus padomus citam no cita.

Apmācību mērķis bija uzlabot mācīšanās atbalsta kvalitāti EBD brīvprātīgajiem, paaugstinot kompetences labāk plānot, īstenot un novērtēt mācīšanās procesu. Tieši mācīšanās bija vārds, kuru nedēļas laikā dzirdējām visvairāk, un sniegtā informācija mums ļāva paskatīties uz mācīšanos no pavisam cita skata punkta. Sākām ar pašu mācīšanās termina izprašanu — to, kā jaunu zināšanu apgūšana ietekmē mūsu smadzenes, cik tā ir būtiska mūsu pirmajos dzīves gados un kāpēc vēlāk kaut ko iemācīties ir arvien grūtāk (bet ne neiespējami). Tāpat meklējām risinājumus, kā motivēt mācīties mūsu jauniešus un atrast vislabākos veidus, kā izvērtēt apgūto un pašu mācīšanās procesu.

Caur individuāliem uzdevumiem un grupu darbiem veidojām teorijas, zīmējām shēmas, dalījāmies ar idejām un analizējām paveikto. Viena no vērtīgākajām apmācību daļām, šķiet, bija katras dienas izvērtēšana mazākās grupās, kas ļāva izrunāt visu nesaprotamo, atklāt dienā uzkrātās emocijas, izdarīt secinājumus un palīdzēt kolēģiem.

Šo četru dienu laikā neiztikām arī bez vietējās kultūras iepazīšanas. Papildus lietuviešu iepazīšanai ikdienas komunikācijā devāmies arī uz netālo Traķu pilsētu, kurā atrodas gan slavenā pils, gan dažādas mazas brīnišķīgas ieliņas, kultūras pieminekļi un kafejnīcas. Traķi atrodas Lietuvas dienvidos, 28 kilometrus uz dienvidrietumiem no Viļņas. Pilsētā saglabājusies unikāla karaīmu kopiena, kurai raksturīgs slavenais kibini — pīrādziņš ar jēra vai cūkas gaļu, biezpienu, kāpostiem. Būtībā tas izskatās kā liels pelmenis ar specifisku aizdari, kuru arī paši gatavojām un mācījāmies pareizi aizpogāt.

Ņemot vērā, ka apmācību metodoloģija ir aizgūta no neformālās izglītības pamatprincipiem un vērtībām, tajās liels uzsvars tika likts uz praktisku darbošanos kopā. Katrs dalībnieks bija ne tikai atbildīgs par paša aktīvu mācīšanos, bet arī atbalstu citiem viņu mācīšanās procesā. Tas veidoja ciešu saikni starp apmācību dalībniekiem, un varu teikt, ka esmu ieguvusi neaizvietojamus draugus un paziņas, ar kuriem varu turpināt veidot sadarbības nākotnē,» gandarīta secina Egita.

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Komentāri
Pievienot komentāru