24. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Jānis

Ar matemātiku uz tu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

RŪTA OZOLIŅA ar savu talantu matemātikā ir guvusi panākumus vairākās olimpiādēs. Viņa šogad absolvēs 12. klasi Valmieras Valsts ģimnāzijā, tomēr paralēli mācību procesam viņa gatavojās Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādei, un pēc eksāmeniem dienas tiks aizvadītas, apgūstot jaunas zināšanas, lai startētu Pasaules olimpiādē.

Ar matemātiku uz tu

Skolnieci matemātika aizrāvusi jau no mazotnes. Mācoties 3. klasē, Rūta sāka piedalīties 5. klašu konkurencē novada rīkotajās olimpiādēs. Savukārt 9. klasē meitene sāka startēt valsts olimpiādēs. Rūta ar lielu prieku, sākot no 3. klases, reizi mēnesī apmeklēja Vidzemes matemātikas skolu, tas palīdzējis sasniegt labākus rezultātus. Nodarbībās ar spēļu palīdzību mācīts risināt sarežģītus uzdevumus, meiteni tas aizrāvis. «Līdz apmēram 9. klasei panākumi olimpiādēs bija balstīti uz talantu un matemātikas skolu, bet vidusskolā tas ir 99% darba, jo ir cits līmenis. Sākoties vidusskolai, ja tu nesāc nedēļā tam veltīt vismaz dienu, tad valstī tu nevari konkurēt,» atzīst Rūta.

Pēdējos gadus, gatavojoties olimpiādēm, skolniece ir ieguldījusi daudz laika. Piektdienas pavadītas nodarbībās Rīgā, gatavojoties Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādei. Mācības uzsākušas apmēram 10 meitenes, kas tika izvēlētas, balstoties uz iepriekšējo gadu rezultātiem. Vēlāk notikusi atlase, kuru Rūta izturēja un nonāca komandas sastāvā. Savukārt sestdienas aizvadītas Latvijas Universitātē, lai gatavotos Pasaules matemātikas olimpiādei. «Tādā veidā pēdējos gadus ir ieguldīts daudz darba, sevišķi pēdējos trīs gadus. Sanāca saspringts režīms, bet es to darīju ar lielu prieku, un tas ir atmaksājies,» stāsta Rūta.

RŪTA OZOLIŅA sasniegusi savu mērķi un jūlijā piedalīsies Pasaules matemātikas olimpiādē, bet paralēli gatavošanās procesam viņa paspēj gan iesaistīties dažādās ārpusskolas aktivitātēs, gan spēlēt pūtēju orķestrī «Si bemol». Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
30. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri