Ar Liepāju galā netiekam

22.Februāris, 2019

Otrdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti piedzīvoja sāpīgu neveiksmi pašā mača galotnē izbraukuma spēlē Liepājā, ļaujot mājiniekiem tikt vien pie piektās, taču ļoti svarīgas uzvaras OlyBET Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā. Tā kā liepājnieki mūsējos pieveikuši abas reizes, tad viņiem būs priekšrocība regulārā čempionāta finišā, kad tiks noteikts Latvijas čempionāta play off sešnieks. Situāciju vēl vairāk sarežģī LU priekšrocība pret Liepāju (2:0), kamēr mūsējiem savukārt divu maču summā pārsvars pār Rīgas studentiem.

BK LiepājaValmiera Glass/ViA 73:71 (21:19, 16:22, 25:15, 11:15)

Kaut arī liepājnieku bosa Artūra Štālberga solījumi panākumus gūt ar vietējiem talantiem palikuši bez piepildījuma, kurzemnieki sezonas laikā labi iepirkušies basketbola tirgū, savācot gan labus leģionārus, kuri gan pēdējos mačos rāda, maigi sakot, viduvēju sniegumu, gan pieredzējušus Latvijas basketbolistus, Liepājas basketbola audzēkni Jureviču un prasmīgu divmetrinieku Sīpoliņu ieskaitot. Vēlu, taču iztērētās finanses Štālbergam sāk atpelnīties...

Viesi sāk labāk, taču pirmās ceturtdaļas vidū nelielu vadību izcīna mājinieki. Otrās ceturtdaļas viducī jau vadību atkaro viesi, un 18. minūtē pēc otrdien neapturamā Kaufmaņa trejača mūsējiem lielākais pārsvars – 11 punkti pie 37:26. Tiesa, leģionārs Kavašs un liepājnieku kapteinis Krastiņš to līdz puslaika beigām sadeldē, atstājot viesiem vien 4 punktu vadību – 41:37.

Trešajā ceturtdaļā līdzīga spēkošanās, tomēr mājinieki 30 minūtes pabeidz ar Sīpoliņa grozu – plus 6 jau Liepājai pie 62:56. Mača izskaņa sanāk dramatiska. Viesi jau zaudējuši divus vīrus garajā galā Engeru un Dubultu, taču 37. minūtē ar Kaufmaņa un Ziediņa pūlēm tiek atkarota vadība, kas pēc Štālberga tehniskās piezīmes un Kaufmaņa 1/1 ir jau 3 punkti – 69:66. Turpinājums nesanāk, jo kļūdām apmainās Grīnbergs un Krastiņš, toties Sīpoliņš realizē 2+1 gājienu, aizsūtot malā ar piezīmju normu arī Ziediņu... 69:69, jāspēlē vēl 97 sekundes pamatlaikā. Ar grozu guvumiem apmainās Kauča un Krastiņš – 71:71, jāspēlē 74 sekundes... Abiem iepriekšminētajiem pa pūdelim, jāspēlē 32 sekundes, kad bumba Grīnbergam. Elksnis savu uzbrukumu nerealizē, atlikušajās 18 sekundēs, mūsējiem netiekot pie bumbas pie sava groza, liepājniekiem pagūst uzmest pa grozu Valmieras mača izcilnieks Rovs un eksvalmierietis Hāzners, taču visu izšķir Sīpoliņa izcīnītā bumba, kuru vēl nesen Valkā/Valgā spēlējušais divmetrinieks, izmantojot auguma pārsvaru, sekmīgi iebaksta viesu kurvī. Vēl liepājnieku groza virzienā lido Grīnberga izmisuma trejacis, taču tukšā. Sāpīgs zaudējums tā sauktajā divu uzvaru likmes mačā ar 71:73.

Punktus mūsējiem guva: Kaufmanis 28+4AB+2PB (ef. koef. +31), Ziediņš 13+7AB+1BM (+16), Elksnis 9+5AB+3 kļūdas (+2), Kohanovs 7+2PB (+8), Dubults 5+7AB+1BM+4 kļūdas (+5), Engers 5 (+1), Liepiņš 4+10AB (+13). Liepājniekiem rezultatīvākie: Kavašs 17+7AB+4 kļūdas (+20) un Sīpoliņš 15+11AB+1BM (+24). Pārējā komandu statistika: divpunkti 50%:47%, trīspunkti 23%:20%, sodi 60%:76%, AB 39:40, RP 15:8, PB 4:8, BM 1:2, kļūdas 13:13, komandu ef. koef. summas 84:75.

Liepājā viss izšķīrās niansēs. Žēl, ka ne par labu mūsējiem, jo astotā uzvara nebūs tik viegli izcīnāma. Valmieriešiem (7-16), kuriem nākamais mačs 1. martā VOC pret ventiņiem, uzvaras finiša taisnē neviens nedāvinās, no 5 mačiem par uzvaru varbūt varētu pacīnīties Jūrmalā un Valmierā pret Taltech. Liepājniekiem (5-16) no atlikušajiem cerīgi varētu būt mači Jēkabpilī un Valgā, kamēr LU studentiem (6-15) teorētiski vajadzētu uzvarēt tikai Jēkabpilī. Taču bumba ir apaļa, un tieši tāpēc basketbols ir neprognozējams! Par uzvaru!

AR VIENU SNAIPERI – PAR ĪSU... Jānis Kaufmanis (Nr.5) liepājnieku grozā sabēra 28 punktus, kamēr visi pārējie valmierieši kopā – vien 43. Uzvarai pietrūka. Ģirta Gertsona foto