20. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Ramona, Ritma

Ar “Latvijas valsts mežu” atbalstu Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā izveidota Dabas izziņas taka

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Iestādot gandrīz 400 dažādu sugu koku un krūmu, Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā izveidota “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas taka, kas vienlaikus ir viens no pirmajiem “Skābekļa mežiem” pilsētvidē. 120 metrus garā dabas izziņas taka veidota Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas “Skābeklis” ietvaros. Koku un krūmu stādīšanā piedalījās Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni kopā ar vecākiem un Valmieras pašvaldības pārstāvjiem.

Ar “Latvijas valsts mežu” atbalstu Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā izveidota Dabas izziņas taka

“Latvijas valsts mežu” dabas izziņas taka, kas veidota no 393 koku un krūmu stādiem - tostarp 257 skuju kokiem un 136 lapu krūmiem, kalpos kā brīvdabas mācību klase. Tajā Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni, kā arī ikviens Valmieras iedzīvotājs un pilsētas viesis varēs izzināt Latvijas dabas daudzveidību un dažādību, gūt praktiskas zināšanas par dabā notiekošajiem procesiem, apzināt alternatīvās enerģijas izmantošanas iespējas, kā arī uzņemt enerģiju un iedvesmoties no Latvijas bagātības – meža.

“Katram iestādītam kokam ir ne tikai praktiska, bet arī simboliska nozīme. “Latvijas valsts meži” ik gadu iestāda miljoniem koku, taču sēt un stādīt kokus kopā ar bērniem, skolēniem, draugiem vai ģimenes lokā – tas ir vēl viens veids, kā mācīt rūpes par dabu un dot iespēju izprast procesus tajā. Vairot “Skābekļa mežus” Latvijas teritorijā – gan pilsētvidē, gan ārpus tās, ir viens no mūsu, AS “Latvijas valsts meži”, galvenajiem uzdevumiem. Tāpēc, veicinot lielāku atbildību un mīlestību pret Latvijas bagātību – mežiem – vēlamies iedibināt jaunu tradīciju – ikgadēju koku sēšanu un stādīšanu ģimenes lokā,” “Skābekļa mežu” stādīšanas ieceri skaidro AS “Latvijas valsts meži” komunkācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Katram no “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas takā Valmieras Valsts ģimnāzijas teritorijā iestādītajiem kociņiem un krūmiem klāt pielikta īpaša norāde ar konkrētā koka nosaukumu piecās valodās – latviešu, angļu, vācu, krievu un latīņu. Līdz vasaras sākumam “Latvijas valsts mežu” dabas izziņas takas teritorijā paredzēts ierīkot arī atpūtas soliņu, turpretim blakus esošajā dīķī – koka laipu un kāpnes, lai skolēniem būt iespēja piekļūt ūdens platformai un mācību procesa ietvaros analizēt ūdens paraugus.

Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcijas “Skābeklis” ietvaros AS “Latvijas valsts meži” (LVM) uzsākuši vērienīgu “Skābekļa mežu” stādīšanu visā Latvijā. Šogad kopumā LVM plānojuši iestādīt aptuveni 30 miljonus koku stādu, tādējādi atjaunojot gandrīz 16 tūkstošus hektāru meža. “Skābekļa mežu” stādīšana paredzēta gan mežu teritorijās, gan pilsētvidē, atjaunojot un ar stādījumiem papildinot esošās zaļās zonas un ierīkojot jaunas koku audzes.

Savukārt 18. maija vakarā Muzeju nakts ietvaros 12 muzejos dažādās Latvijas pilsētās un pagastos Latvijas valsts mežu Skābekļa darbnīcās būs pieejamas vairāk nekā 20 tūkstoši egļu un priežu sēklu, dodot iespēju ikvienam Muzeju nakts apmeklētājam iesēt savu “Skābekļa meža” kociņu.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri