13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Ar lāpām rokās un atmiņām sirdīs

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kā mūžīga uguns liesma mūsu atmiņās vienmēr paliks mūsu valsts brīvības cīnītāji. Arī šogad 11. novembrī šīs atmiņas kopā vijām, pulcējoties dažādos atceres pasākumos viscaur Latvijā. Tradicionālajā lāpu gājienā Valmierā, lai arī piedalījās nedaudz mazāk ļaužu nekā citus gadus, tuvības gars neizpalika — plecu pie pleca līdz Brāļu kapu kopai Valmieras Pilsētas kapos soļoja gan lieli, gan mazi.

Ar lāpām rokās un atmiņām sirdīs

Piemiņas brīdī kapos gājiena dalībniekus uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes vadītājs Jānis Baiks, Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes mācītājs Edijs Kalekaurs un Zemessardzes 22. kājnieku bataljona komandieris Gvido Brenneris.

«Pavisam drīz mēs ieiesim mūsu valsts simtgades dažādu piemiņas pasākumu un svētku gadā. Tas viss nebūtu iespējams bez tiem cilvēkiem, kas to mums izcīnīja. Pasaulē ir tūkstošiem dažādu tautu, bet tikai divsimt no tām ir tāda laime kā dzīvot savā valstī, un mēs, latvieši, esam vieni no tiem. Tālajā 1919. gadā latviešu strēlnieki cīnījās pret apvienoto vācu un krievu karapulku, pret ļoti lielu pārspēku, asiņainās cīņās izcīnot mūsu brīvību. To atceroties bieži vien mēs salīdzinām kā Lāčplēša cīņu ar Melno bruņinieku, jo tikai ar tādu Lāčplēša spēku un garu to visu varēja panākt, izcīnīt un aizstāvēt. Tāpēc mums šie varoņi ir jāpiemin un jāatceras, un tādi bija ne tikai 1919. gadā, viņi ir arī tagad, bija arī 1991. gadā, kad bija jāaizstāv Latvijas valsts neatkarības atjaunošana. Bieži vien mēs neapzināmies, ka arī mums blakus ir varoņi, kuri nemanāmi sargā mūs, lai mēs varētu brīvi dzīvot savā neatkarīgajā valstī. Cienīsim varoņus, mēģināsim viņiem līdzināties un savās sirdīs būsim patriotiski pret savu valsti, to arī sargājot!» tā savā uzrunā teica Jānis Baiks.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri