Ar labām epizodēm uzvarai nepietiek

11.Decembris, 2018

Pēc ļoti garas pauzes čempionāta kalendārā sestdien Valmiera Glass/ViA basketbolisti savā laukumā uzņēma vienu no OlyBET Latvijas – Igaunijas basketbola līgas līdervienībām BK Ogre. Jāatzīmē, ka viesu sastāvā teju veselu piecnieku var sastādīt no savulaik Valmierā spēlējušiem labiem, pieredzējušiem spēlētājiem. Vēl prieks, ka savā starpā sacentās tikai no latviešu basketbolistiem komplektētas komandas.

VG/ViA – BK Ogre 71:86 (14:22, 20:25, 22:11, 15:28)

Spēlējot gandrīz optimālajā sastāvā, mājinieki spēli uzsāka ļoti cerīgi, pēc 2 Ermansona trejačiem un Elkšņa 2+1 gājiena ātri panākot 9:2. Turpinājums gan izpalika, un ogrēnieši, lieliski zem mājinieku groza cīnoties Pozņakam un Dārgajam, ātri vien pārņēma vadību. Valmieriešiem teicamas epizodes mijās ar kļūdām uzbrukumā un biklu noskatīšanos, kā pretinieks pēc neveiksmīgiem metieniem savāc atlēkušās bumbas, gūstot vēl otro un pat trešo uzbrukuma iespēju... Šāda aina faktiski turpinājās visas 40 minūtes. Iespējams, valmierieši pēc vairākām tiešām labā līmenī aizvadītām, kaut arī zaudētām spēlēm pirms pauzes kalendārā bija kaut kur pazaudējuši īsto spēles garšu, tālu no sava ierastā līmeņa sestdien bija arī mūsu komandas līderi. Arī ogrēnieši neko īpašu nerādīja, tomēr ar viņu pieredzējušo spēlētāju Pozņaka, Dārgā, Zēberga un Sirsniņa veiksmēm bija gana, lai valmieriešus pirmajā puslaikā turētu drošā attālumā. Pēc 20 minūtēm uz tablo plus 13 punkti viesiem – 47:34.

Otro puslaiku mājinieki iesāka ar diviem ātriem Engera trejačiem un agresīvi turpināja, 24. minūtē pēc Dubulta gūtā groza pietuvojoties viena soda metiena attālumā – 50:51. Cerības izdevās noturēt dzīvas arī pēc 30 minūtēm – vien 58:56 par labu viesiem. Diemžēl mača pēdējā ceturtdaļā pacīnīties par uzvaru neizdevās – ogrēnieši turpināja dominēt zem abiem groziem, mājiniekiem veiksmes trūka arī brīvmetienos. Tā nu sanāca varbūt pat pārāk pārliecinošs zaudējums, kuru nedaudz mīkstināja Ziediņa trejacis pēdējā mūsējo uzbrukumā – 71:86.

Punktus mūsējiem guva: Elksnis 12+3AB+7RP+6 kļūdas (ef. koef. +6), Dubults 10+4AB (+9), Liepiņš 9+5AB+1BM (+9), Ziediņš 8+6AB+4 kļūdas (+6), Kaufmanis 7+3RP+2PB+3 kļūdas (+6), Engers 6+5AB (+6), Ermansons 6+4AB (+6), Grīnbergs 6 (+2), Ivanovs 4 (+3), Kohanovs 3 (0). Viesiem rezultatīvākie: Pozņaks 19+11AB (+28), Dārgais 17+13AB+3RP (+30). Pārējā komandu statistika: divpunkti 50%:55%, trīspunkti 25%:36%, sodi 55%:70%, AB 34:48, RP 16:20, PB 4:8, BM 1:1, kļūdas 15:13, komandu ef. koef. summas 69:117.

Mūsējos (3-8) uz 12. vietu turnīra tabulā svētdien nobīdīja LU (3-7) basketbolisti. Jau rīt valmieriešiem savā laukumā vēl viens ļoti respektabls pretinieks – valsts vicečempioni VEF Rīga (9-1), kuriem gan pulks leģionāru, gan VTB līgas pieredze. Lai VG/ViA basketbolistiem izdodas parādīt kvalitatīvu spēli!