20. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Ar kaujas saucieniem uz lūpām

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Ar kaujas saucieniem uz lūpām

Saeimas vēlēšanu priekšvakarā, redzot jaunākos politisko partiju reitingus, kārtējo reizi nav iespējams izvairīties no izbrīna par to, cik ievērojama daļa Latvijas vēlētāju turpina atbalstīt atklāti populistiskus un marginālus politiskos spēkus.

Ja rēķina tā ļoti vienkārši, tad būtībā katrs piektais – sestais Latvijas vēlētājs šobrīd ir gatavs atdot savu balsi par tādiem Saeimas deputātu krēslu kandidātiem, kurus nosaukt par politiķiem ir iespējams tikai ar ārkārtīgi lielu piespiešanos un arī tad ne vienmēr. Paraugoties uz daļu sazin kādā veidā politisko partiju kārtā iekļuvušo entuziastu apvienību priekšvēlēšanu programmām, vispār sāk mākt šaubas kā par pašu kandidātu, tā viņu atbalstītāju spēju domāt racionāli un kaut minimālu izpratni par valsts un tās iedzīvotāju interesēm.

Pastāv aizdomas, ka dažās programmās vispār ir sabāzti visi iespējamie lozungi, par kuriem pastāv kaut minimālas aizdomas, ka ar to palīdzību būs iespējams pievilināt vismaz dažus vēlētājus. Nevienu neinteresē, ka šo lozungu īstenošana praksē nav iespējama visdažādāko iemeslu dēļ, bet, ja nu tiešām pastāv kāda teorētiska iespēja kaut kādā veidā iekļaut šīs daudzsološās idejas likumdošanā, tad sekas solās būt labākajā gadījumā neprognozējamas, bet sliktākajā – katastrofālas.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
29. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri