17. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Tenis, Dravis

Ar izcilības zīmogu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Trešdien un ceturtdien sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļu un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Valmieras integrētajā bibliotēkā pašvaldību publisko un izglītības iestāžu bibliotēku bibliotekāriem notika seminārs Bērns un jaunietis bibliotēkā, kura laikā notika vērtīga pieredzes apmaiņa par jauno lasītāju piesaisti grāmatu pasaulei.

Ar izcilības zīmogu

Valmieriešu pieredzi šajā jomā visuzskatāmāk prezentēja Valmieras integrētās bibliotēkas jauniešu organizācijas (VIBJO) Sudraba ZIRG's dalībnieks Gustavs Māziņš, pastāstot septiņdesmit bibliotekārēm no visas Latvijas, kā radusies šī domubiedru kopa un ko tā savas darbības laikā paspējusi paveikt. Savukārt Valmieras bibliotēkas vadītāja Daiga Rokpelne papildus paskaidroja, ka jaunieši visas savas ieceres īsteno patstāvīgi un bibliotēkas darbiniekiem atliek vien viņiem sagādāt nepieciešamo no saimniecības preču veikala.

Par semināru no aptaujātajām bibliotēku darbiniecēm dzirdējām vienīgi cildinošas atsauksmes.

BAIBA TORMANE, Bauskas centrālās bibliotēkas direktore: «Man patiešām prieks piedalīties lielajā Vidzemes reģionālajā pasākumā. Jauniešu iesaistes darbs ir ļoti svarīga tēma, tas nebūt nav tik vienkārši, un šīsdienas sanāksme parāda to, ka bibliotēkas tiek veiksmīgi galā. Protams, varētu vēl labāk, bet ļoti svarīgi, ka no pirmavota dzirdi, kā katrā vietā to dara. Man ļoti patika Valmieras integrētās bibliotēkas darbs ar jauniešiem, īpaši Gustava stāstītais. Man liekas — tas ir katras bibliotēkas sapnis, ka jaunieši atrod vietu bibliotēkā, ka viņiem ir šī brīvības sajūta, ka viņi ir noderīgi bibliotēkai un reklamē to, ka viņi var darboties un ir tāds atbalsts, un šī darbība ir jēgpilna, viņi paši izdomā un realizē, un ka bibliotēka to atbalsta.

PĒC SUDRABA ZIRG's prezentācijas. No kreisās: Gaida Saukāne, Ilze karsa, Olga Kronberga un Gustavs Māziņš. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri