24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Apzīmēšanas spožums un posts

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Miķelis nekad nav piedalījies skrienošajos pasākumos Valmierā, kur pēc fotogrāfijām tiek meklētas dažādas ievērojamas pilsētas vietas. Taču tas neliedz piedāvāt šādai nodarbei interesantus objektus, kuros mazāk vēstures elpas, toties pārpārēm industriālās Valmieras diskrētā šarma...

Apzīmēšanas spožums un posts

Šoreiz mazs ieskats divos grafiti zīmējumos. Neiedziļinoties kartogrāfiskajās niansēs, tikai neliela norāde uz šo neformālo mākslas darbu atrašanās vietu – abi lielformāta aerografikas šedevri meklējami Gaujas kreisajā krastā, un abas vietas savā ziņā ir tādas ūdeņainas. Pats par sevi saprotams, ka Miķelis nezina, nav pazīstams ar šo grafiti zīmējumu autoriem, taču vismaz viena sienas zīmējuma radītāju vērtē atzīstami, jo viņa pienesums Valmieras neformālās mākslas telpā ir gana atpazīstams, faktiski tajā pat jaušams kaut kas no kapitālistiskā reālisma tendencēm stājglezniecībā.

Citādi ir ar otru grafiti, kura mesidžu, lai piedots, Miķelis nebija izpratis vēl līdz šai baltai dienai, taču tagad ir izzinājis visu līdz pašai saknei! Jo mistisko abreviatūru PHUNK atšifrēt izdevās tikai, aicinot palīgā visu zinošo Māti Gūgli... Un te nu pilnīgs šoks! Izrādās, kādā Valmieras patiltē – jo tieši tur uz nekvalitatīvi vēl pavisam nesen betonā veidota (ar plaisām) tilta krasta balsta — atrodas minētais grafiti, iemūžināts 2005. gadā amerikāņu hiphopa un alternatīvā repa grupas The Black Eyed Peas izdotais albums Monkey Business. Iegaumējiet, nevis Dienas Bizness, kas sen jau pazudis no Valmieras ar savu Vidzemes reģionālo biroju, bet Mērkaķa Bizness!

BEZMAKSAS REKLĀMA. Šo krāšņo grafiti varēs diendienā skatīt teju puse jauno Valmieras īres namu iemītnieki, šis neformālās mākslas šedevrs tapis uz leģendārā KUK (komunālo uzņēmumu kombināta) kantora mūžīgās jaunbūves fasādes. Miķelim ir informācija, ka te jau vairākus gadus siltajā laikā šad un tad notiekot visai iecienīti zemgrīdas mūzikas pasākumi. Foto no paša svaigākā Miķeļa arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Tēma:Kad mēs augām...

Savulaik kopā ar kaimiņu puiku, ar ūdenskrāsām noķēpājām blakus dzīvokļa palodzi. Mamma iedeva ūdensbļodu ar lupatu un uz priekšu tēvzemes dēli, lai būtu tīrs. Garāmgājēji smīnēja uz mums skatoties. Mēs no kauna bijām gatavi zemē ielīst. Rezultātā kaimņiene tika pie tīras palodzes un mēs pie atziņas, ka zīmēšnai piemērotākas ir tāfeles un zīmēšanas burtnīcas. Tagad izrādās kaimiņu sienas apķēpāšana tiek uzskatīta par mākslu. Jā, laiki mainās.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri